Vysoká škola chce v areálu vedle vysokoškolských kolejí vybudovat akademické centrum, v částech prostor už teď vzniká tělocvična. Otevřít by se měla být v polovině února.

Univerzita v budově plánuje vybudovat akademické centrum, které nabídne konferenční a seminární místnosti včetně zázemí a učebny.

Budova bývalé diskotéky na Envelopě

Malý kampus

Objekt chce UP využít také jako zázemí pro provozování volnočasových pohybových aktivit studentů, kteří bydlí v areálu na Envelopě.

„Měla by se tam vybudovat i velká promoční aula, která univerzitě dlouhodobě chybí. Zároveň také velký archivní prostor na uložení důležitých dokumentů, které se musí několik let uchovávat," sdělil tiskový mluvčí univerzity Radek Palaščák.

Zároveň podotkl, že se univerzita snaží o stmelení svých objektů. Teď by tak v lokalitě mohl vzniknout malý univerzitní kampus.

„Je tam přírodovědecká fakulta, tato budova, čtvery koleje, velká menza. Už by to dávalo celek, který je čistě univerzitní, což je to nejdůležitější," doplnil mluvčí.

Objekt koupila univerzita na podzim loňského roku od Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) a v minulosti jej provázely složité vlastnické vztahy.

Budova bývalé diskotéky na Envelopě

Vývařovna nevyvařovala

V roce 1992 jej nechaly vybudovat České dráhy, které tam chtěly mít výrobnu hluboce zmražených jídel pro lůžkové vozy. Budova však svému účelu nikdy nesloužila.

Stavba se nějakou dobu komerčně pronajímala a vznikla tam také diskotéka Dance Hall Envelopa.

Dlouhou dobu ji provázel spor o vlastnictví.

„Objekt byl od samého začátku určený ze zákona na úhradu dluhů Českých drah k prodeji. SŽDC tedy neměla jinou možnost než jej po vypořádání vlastnických vztahů prodat," uvedl mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Přebudování rozsáhlého objektu na kongresové centrum potrvá podle zástupců univerzity několik let.

Už nyní v části prostor vzniká nová tělocvična, její otevření se plánuje na 17. února, o dva dny později by se tam měl konat den otevřených dveří.