„Technika jede naplno a snažíme se nafoukat celou modrou sjezdovku, lyžování jsme už avizovali na Silvestra, kdy už budeme připraveni," sdělil provozovatel lyžařského areálu na Červenohorském sedle Martin Dubský.

Většinu středisek letos provází smůla, když konečně v prosinci pokryl svahy technický sníh, za pár dnů ho spláchl déšť. V Jeseníkách tak provozovatelé přišli z hlediska tržeb o nejlukrativnější dny po vánočních svátcích.

Jedno z mála ze středisek, které alespoň částečně zůstalo v provozu, byl areál K3Sport v Koutech nad Desnou, kde se lyžovalo v horní části.

„Během příštích dní bychom chtěli připravit další dvě sjezdovky, Hřebenovku a Pohodovou," řekl ředitel střediska Petr Marek.

Do Koutů ale v těchto dnech míří i pěší turisté, kteří využívají lanovku a pak se vydávají na túru k horní nádrži přečerpávací stanice Dlouhé Stráně.

„Pěší a lyžaři jsou tu tak jedna ku jedné, dokonce tu máme i bikery, kteří cyklistickou trasu bez problémů mohou využít. Letos je zima opravdu podivná," dodal Petr Marek.

V Petříkově provoz zahájí až v sobotu 2. ledna, návštěvníci budou mít k dispozici jednu kompletně vysněženou sjezdovku.

„Chceme co nejlépe upravit, potom se vrhneme na zasněžování dalších svahů. Děláme, co můžeme," konstatoval majitel petříkovského areálu František Kaštyl.

Na spuštění vleků si zřejmě delší dobu počkají na Ovčárně pod Pradědem. V nejvýše položeném areálu v České republice není po sněhu ani památka a záběry z webkamery připomínají letní idylu, i když mrzne. Část areálu leží v chráněné krajinné oblasti, takže provoz sněžných děl zde není povolen a sjezdové lyžování je možné pouze v případě, že na svazích leží pokrývka o výšce několika desítek centimetrů.