Provozovatel, který je zároveň majitelem sousedního motorestu, ale popřel, že by zdroj nákazy pocházel z jeho podniku.

Kde koupili nájemníci láhev se smrtící dávkou metylalkoholu, se už jen stěží někdo dozví. Oba hlavní svědci jsou už totiž po smrti a ostatní obyvatelé ubytovny o příčinách jen spekulují.

„Spíše to odněkud přivezli a společně se napili. Těžko říct," přemýšlela nahlas Dana Bejdáková ze sousedního bytu.

Jednadvacetiletá dívka, kterou našli v ubytovně bez známek života, zde podle ní bydlela asi osm měsíců.

„Ještě v neděli jsem sousedku potkala a vypadala, že je v pořádku. Potom ale zašla do pokoje a už jsem ji neviděla. Jejího spolubydlícího odvezla rychlá, protože se mu udělalo špatně. O tom, že zemřela i ona, jsem se ale dozvěděla až od policie," vylíčila.

Pracovníci Celní správy prováděli v úterý šetření v motorestu, který patří provozovateli sousední ubytovny.

„Odebrali jsme vzorky z těch nejběžnějších druhů alkoholu a budou podrobeny expertize," uvedl jeden z přítomných celníků. U výslechu byl také majitel podniku.

„Policie zkontrolovala všechny moje provozovny a žádnou závadu nezjistila," shrnul provozovatel Bohumil Malátek, který striktně popřel, že by hostům naléval pančovaný alkohol.

„Od nás to určitě nebylo, musel to být jiný zdroj, který si odněkud přivezli," je přesvědčen také číšník Ondřej Navrátil.

V Oseku nad Bečvou panovala kvůli tragické události ponurá nálada.

„Dostali jsme pokyny od policie, takže budeme informovat obyvatele prostřednictvím místního rozhlasu. Chceme je varovat, aby na základě skutečností, které se udály, nikde pokoutně nekupovali alkohol. A pokud tak už učinili, ať ho odevzdají na policii. V případě nevolnosti nebo jiných příznaků, které by svědčily o možné otravě, ať okamžitě vyhledají lékařskou pomoc," uzavřel starosta Oseku nad Bečvou Martin Engl.

SOUVISEJÍCÍ: Metanol má v Přerově další oběť: jednadvacetiletou dívku