„Nacvičujeme každý pátek, já jezdím na zkoušky z Henčlova na kole, ať už je počasí jakékoliv. Nevím, kam jinam bych v pátek večer měl jít," řekl mladý hudebník, který se na kontrabas naučil hrát zcela sám. „Používám souborový kontrabas, nikde jinde bych si na ten nástroj nezahrál. V Hanáku jsem rád a vypadá to, že tady ještě pár let vydržím," dodal muzikant.

Předvánoční oslava 45. let nepřetržité činnosti souboru Hanák Troubky probíhala v kulturním domě ve velkém stylu. Vedle domácích malých i velkých folkloristů slavnostní večer obohatili i hosté z Blaťáckého souboru Ševětín a ze vsetínského Vsacanu.

„Už před pěti lety jsme slavili čtyřicáté výročí obnovené, nepřetržité činnosti souboru, ale dnes se sešlo několik elementů, které z této akce udělaly exkluzivní večer," řekla vedoucí taneční složky souboru Jitka Vinklerová, která je členkou folklorního seskupení už od roku 1972.

Hanácký soubor v sobotu předvedl zcela nové pásmo, kterému tleskal plný sál.

„Říká se, že Hanáci neumí zpívat a hanácké soubory skutečně zpívají málo, spíše hodně tančí. Nové pásmo je ale právě o zpěvu, což tomu dodalo ten šmrnc. Zvládli to výborně. Byla tady vynikající atmosféra, lidé je velice podrželi," neskrývala radost z odvedeného výkonu Jitka Vinklerová, jež celý večer také moderovala.

I přes dlouholetou činnost se však prý v Troubkách potýkají s nedostatkem mladých nadějí, které by soubor doplnily.

„Dostat někoho nového k folkloru je problém, platí to hlavně u kluků. Jsem ráda, že ti, kteří k nám chodí, se za svou činnost v souboru nestydí, že jsou na to naopak hrdí," uzavřela Jitka Vinklerová.