Soutěž, která se konala pod záštitou Olomouckého kraje, přitáhla pozornost mnoha zájemců.

„Velmi mě těší, že v letošním květinovém klání hlasovalo více než dvacet tisíc čtenářů. Stejně tak děkujeme všem, kteří se do soutěže přihlásili. Je skvělé vědět, že lidem i v dnešní době záleží na vkusném zvelebování okolí,“ popsal zakladatel Olomouckého spolku okrašlovacího Richard Benýšek, který zasedal také v porotě.

Právě porota letos rozhodně neměla lehkou práci. Z tisíců došlých fotografií oken, balkonů, teras, domů a ulic vybrala v každé kategorii vždy pět nejlepších, kteří postoupili do druhého kola. Pak už záleželo pouze na čtenářích Olomouckého deníku, kteří v hlasování rozhodli o vítězích v kategorii Nejhezčí dům, blok nebo ulice i v kategorii s názvem Nejhezčí okno, balkon nebo terasa.

Moderní elektrický vlak na trati do Koutů nad Desnou. Ilustrační foto
Rychlotrať přes Jeseníky? Ve hře je tunel pod Sedlem i elektřina přes Ramzovou

Připomínáme, že se soutěžilo o výhru v hodnotě deset, pět a tisíc korun včetně poukazu v hodnotě tisíc korun do olomouckého Bistra Nro 66 a další atraktivní ceny.

V kategorii Nejhezčí dům, blok nebo ulice hlasující nejvíce ocenili Jana Tomíčka z Hartíkova, jehož divoká a pestrobarevná scenérie zahradních květin skutečně zaujala.

Druhou příčku vybojovala Jana Kapusníková ze Svébohova se svou květinovou džunglí, jak stálo v popisku její „rozkvetlé” fotografie. Na třetím místě se umístila Eva Kubalová z Rokytnice, které patří velké díky za krásnou úpravu veřejného prostoru v podobě skalky podél silnice.

Dny evropského dědictví, program v centru Olomouce. Sobota 9. září 2023
Centrum Olomouce ovládla pohodová zábava. Takto to žilo na náměstí i náplavce

První místo v kategorii Nejhezčí okno, balkon nebo terasa vybojovala Lucie Klemsová ze Starého Města. Její terasa je díky květinové výzdobě prostorem, který láká k odpočinku a relaxaci.

Na druhé pozici se umístila Hana Přecechtělová z Přerova – Žeravic, která bodovala s vyzdobenou terasou zalitou odpoledním sluncem. Na třetí příčku dosáhla Hana Ševčíková z Přerova – Čekyně. Ta oslnila přímo „zenovou” terasou obklopenou květinami.

Všem vítězům gratulujeme. Stejně tak děkujeme těm, kteří s námi do soutěže tento rok šli.

Rekapitulace výherců

Nejhezčí dům, blok nebo ulice

1. Jan Tomíček

Jan Tomíček, Hartíkov: uvolněné osázení zahrádkyJan Tomíček, Hartíkov: uvolněné osázení zahrádkyZdroj: Jan Tomíček

2. Jana Kapusníková

Jana Kapusníková, Svébohov: květinová džungleJana Kapusníková, Svébohov: květinová džungleZdroj: Jana Kapusníková

3. Eva Kubalová

Eva Kubalová, Rokytnice: veřejný prostorEva Kubalová, Rokytnice: veřejný prostorZdroj: Eva Kubalová

Nejhezčí okno, balkon nebo terasa

1. Lucie Klemsová

Lucie Klemsová, Staré Město, terasa plán květinLucie Klemsová, Staré Město, terasa plán květinZdroj: Lucie Klemsová

2. Hana Přecechtělová

Hana Přecechtělová, Přerov – Žeravice: terasa v odpoledním slunciHana Přecechtělová, Přerov – Žeravice: terasa v odpoledním slunciZdroj: Hana Přecechtělová

3. Hana Ševčíková

Hana Ševčíková, Čekyně-Přerov: rozkvetlá terasaHana Ševčíková, Čekyně-Přerov: rozkvetlá terasaZdroj: Deník/VLP Externista