"Policisté nadále při běžném výkonu služby pátrají po zmizelém krokodýlovi, který chovateli v sobotu 24. července v odpoledních hodinách utekl ze zahrady rodinného domu v Ostravě-Hrabůvce. Jak již bylo při výslechu zjištěno, majitel měl krokodýla čelnatého zakoupit před čtyřmi lety od chovatele z Olomouckého kraje. Stáří zvířete je však pět let," uvedla v úterý ráno policejní mluvčí Eva Michalíková. 

Z dodaného dokumentu ke krokodýlovi vyplývá, že tento je načipovaný a má Registrační list exempláře ohroženého druhu živočicha. Potvrzení neboli certifikace byla vydána výkonným orgánem Krajským úřadem Olomouckého kraje.

"Důvod, proč nový majitel však v Ostravě o registu neučinil oznámení, nyní bude předmětem dalšího šetření. Také budeme prověřovat způsob jeho umístění i samotného chovu, ale také proč o útěku krokodýla učinil oznámení až po dvou dnech," podotkla dále mluvčí policie.

Na pátrání po Mirečkovi, jak se ještě jmenuje, se podílely dvě desítky policistů ve spolupráci s deseti strážníky městské policie. „Dostal se pryč z venkovního výběhu, kde ho přikrývám i drátěnou klecí, a podhrabáním to nebylo,“ uvádí Vlastík, chovatel krokodýla čelnatého, považovaného za nejmenší druh na světě. Někteří mají délku přesahující metr – což je i Mirečkův případ. „Řádně jsem to ohlásil na policii, podal jsem vysvětlení,“ pokračuje chovatel.

Ihned po přijatém oznámení začali v nejbližším perimetru prohledávat okolí i zahrady okolních domů. Také obcházeli jednotlivé domy a informovali jejich obyvatele o dané situaci a následně je poučili, co mají v případě nálezu krokodýla dělat.

"Stále platí upozornění, aby lidé v Ostravě byli obezřetní a v případě nálezu krokodýla se ho sami nepokoušeli odchytit a neprodleně na linku 158 učinili," dodává mluvčí policie. 

Deník situaci neustále sleduje, pokud bude krokodýl odchycen nebo se cokoli změní, bude o tom čtenáře ihned informovat.