Vánoční píseň Narodil se Kristus Pán natočila kapela O5 a Radeček a dechový soubor KMČ na dvou místech Olomouckého kraje. Před bazilikou na Svatém Kopečku ke spolupráci přizvali zpěváka Voxela. Druhá lokace se měla nacházet u sochy slůněte na Králickém Sněžníku. Plány však muzikantům změnilo počasí.

„Natáčení jsme dvakrát odložili. Napotřetí jsme dojeli na Návrší, dál už to nešlo. Bylo tak špatné počasí, že ani rolby nemohly jet,“ prozradil Ondřej Polák z kapely O5 a Radeček.

Druhá část koledy je tak natočena na Dalimilově rozhledně na vrchu Větrov na Staroměstsku. „Bylo to takové symbolické, rozhledna je kopií té původní z Králického Sněžníku,“ dodal.

VIDEO: Narodil se Kristus pán (vánoční koleda z Jeseníků a Hané) - O5 a Radeček, Voxel, KMČ

Vánoční videoklip představili i tanečníci z Folí de la fúl 

Streetdancová skupina, která tvoří pod Střediskem volného času Doris, jej na melodii ve stylu elektroswingu natáčela na několika vánočně nazdobených místech v centru Šumperku. Na tvorbě se podílelo kolem osmi desítek tanečníků.

VIDEO: Folí de la Fúl - vánoční 2022

„Natáčelo se ve třetím prosincovém týdnu od pondělí do pátku v časech tréninků jednotlivých složek dětí. Při natáčení vzniklo přirozené publikum. Když šli lidé na svařák na Točák nebo k radnici, tak se zastavili. Bylo to fajn,“ popsala vedoucí taneční skupiny Petra Urbánková.