V září vzrostl v Olomouckém kraji počet uchazečů o zaměstnání na 14 372 lidí, počet volných pracovních míst se snížil na 8 079 a podíl nezaměstnaných vzrostl na 3,4 procenta. Koncem srpna dosahovala nezaměstnanost v kraji 3,3 procenta.

K meziměsíčnímu nárůstu počtu uchazečů o práci došlo ve všech okresech Olomouckého kraje. Nejvíce na Šumpersku, kde je nyní bez práce 4,2 procenta lidí. Na Přerovsku je nezaměstnaných 4,1 procenta osob, na Šumpersku 3,7, Olomoucku 3,3 a nejméně tradičně na Prostějovsku, jen 2,4 procenta.

Všechovice - Nové Sady. Ilustrační foto
Brutalita, soptil kouč Všechovic a nařkl Sobka. Ten to rázně odmítá

V září na pobočky Úřadů práce v celém kraji kvůli registraci také proudilo více absolventů. Zatímco koncem srpna jich bylo v evidenci 647, o měsíc později jich tam evidovali už 1 113. Meziročně nezaměstnanost také vzrostla, v září 2022 bylo v kraji bez práce 13 691 lidí. V nejbližší době by se už čísla výrazně zvyšovat neměla.

„Během září nebyl nahlášen žádný záměr hromadně propouštět od zaměstnavatele se sídlem v Olomouckém kraji,“ sdělil analytik trhu práce Jaroslav Mikšaník.