Do nového zaměstnání to nebude mít v hlavním městě daleko.

„Vybral jsem si pokoj, který mi realitní kancelář nabídla. Je na Kampě, jedenáct minut chůze od sněmovny," představil své dočasné bydlení Milan Brázdil.

Zařízenou má také poslaneckou kancelář v Olomouci. V Šantově ulici, kde sídlí krajská centrála hnutí a odkud se vedla předvolební kampaň, bude přijímat návštěvy začátkem týdne – pro práci v regionu mají poslanci vyhrazena pondělí. Zbývá smontovat nábytek.

Aby vše stíhal, bude mít k ruce dva asistenty.

„Miloslava Tichého pro Olomouc a Janu Machovou pro Prahu," vyjmenoval své pomocníky. K dispozici už má i notebook, kopírku.

„Na začátku jsme hodně makali, takže je hotovo," zmínil padesátiletý Olomoučan, dosud lékař záchranné služby.

Poslanecké info

Kde a kdy zastihnete své nové poslance?

Infografika Deníku. (klikněte pro zvětšení)

Nervozitu necítí

Před ustavující schůzí sněmovny se sešel poslanecký klub ANO, kde se členové například dozvěděli, jak vypadají jednání s ČSSD i to, co je čeká na první schůzi. Nervozitu před poslaneckým slibem ale rozhodně necítil.

„S lidmi jsem dělal v krizových situacích třiadvacet let, tady o krizi nejde, aspoň v tento moment. Je to slavnostní akt slibu k rukám předsedkyně sněmovny, zatím paní Němcové. Už jsme byli instruováni, jak se hlasuje, seznámili jsme se s věcmi kolem chodu zasedání. Takže nervozita určitě ne," řekl krátce předtím, než se Poslanecké sněmovna rozběhla ve svém sedmém volebním období.