Nový bazén by se měl stavět na zatravněné parcele o rozloze přibližně 6600 metrů čtverečních vzdálené jen pár desítek metrů od vstupu do aktivity parku, který je součástí letního areálu aquaparku. Počítá se tam také s novou příjezdovou komunikací a přibližně třemi desítkami parkovacích míst.

„Bude se jednat o samostatnou budovu, kde kromě bazénu o rozměrech 25 krát 20 metrů bude v provozu dětský výukový bazén. V plaveckém bazénu má být osm drah, máme ambici pořádat tam v budoucnu také závody,“ popsal ředitel společnosti Aquapark Olomouc Dalibor Přikryl.

S instalací vánočního osvětlení v ulicích Hranic začali pracovníci Ekoltesu již koncem října.
VIDEO: Nová a zářivější bude letošní vánoční výzdoba v Hranicích

V suterénu nové budovy by mělo fungovat menší wellness pro relaxaci návštěvníků. Součástí bude také sauna s možností vyjít ven na zahradu. „Cílem je propojit krytý bazén s letním areálem aquaparku a aktivity parkem, vstupovat se do něj bude přes turniket. Dětský výukový bazén by v budoucnu kromě základních škol mohly využívat také mateřské školy, z jejich strany je o výuku plavání značný zájem,“ sdělil Dalibor Přikryl.

V příštím roce by podle něj mohla být hotová projektová dokumentace a vydáno stavební povolení. Pokud se podaří získat dotaci, mohl by nový bazén zahájit provoz do čtyř let. „Rekonstrukce plaveckého stadionu by měla probíhat zřejmě v letech 2027 nebo 2028, bude nutné opravit bazénovou vanu a řešit také statiku střechy. Každý rok tam přijde okolo tří set tisíc návštěvníků. Vodní plocha v Olomouci dlouhodobě chybí a je potřeba ji rozšířit o další,“ konstatoval ředitel společnosti Aquapark Olomouc.

V příštím roce podle něj projde úpravami letní areál plaveckého stadionu, kde se počítá s modernizací venkovních oblékáren a instalací sprch. „Připravujeme také zpřístupnění tobogánu z letního areálu, kde vybudujeme nové schodiště. Návštěvníci se z něj dostanou přímo do tobogánové věže. Vše bude hotové ještě před zahájením nové letní sezony, už probíhá výběrové řízení na zhotovitele,“ dodal Dalibor Přikryl.

V Lipníku nad Bečvou se otevřel nový obchod řetězce Billa.
V Lipníku otevřela Billa, ve městě je první

Nový pětadvacetimetrový krytý bazén by měl během několika let vzniknout v areálu olomouckého aquaparku. Projekt, který je podmínkou podání žádosti o dotaci, má připravit společnost Aquapark Olomouc. Pokud se vše podaří, mohla by být stavba zahájena během let 2025 až 2026.

Krytý plavecký stadion z roku 1965 už kompletní rekonstrukci, která může trvat až dva roky, potřebuje. Zda k výstavbě náhradní vodní plochy během několika let dojde, bude z velké míry záležet na získání dotace z Národní sportovní agentury. Podle studie by malá bazénová hala měla stát zhruba 250 milionů korun. Dotace by mohla dosáhnout 70 až 100 milionů korun.