Organizátor festivalu Bounty Rock Cafe Open Air nechce návštěvníky zklamat ani letos a připravuje proto mnoho zajímavých hudebních zážitků.

Chybět nebudou ani zážitky gastronomické. Na co se můžeme těšit na festivalu či v jeho klubu Bounty Rock Cafe v Olomouci, prozradil Dušan Neumann (na snímku níže) v rozhovoru pro regionální Deník.

Na květen připravujete už pátý ročník festivalu Bounty Rock Cafe Open Air. Jaké hvězdy na něm letos vystoupí?
I tentokrát se nám do Korunní pevnůstky podařilo pozvat spoustu hudebních legend. Jako hlavní hvězdy vystoupí avizovaní Uriah Heep, ale přijede i spousta vynikajících českých kapel. Jednou z nich jsou například Stromboli, kteří znovu obnovili svoji činnost a nedávno se jim dokonce podařilo vyprodat O2 arénu v Praze. Během festivalu vystoupí i známá česká formace Citron, skupina Krucipusk s Tomášem Hájíčkem, ze Slovenska dorazí Tublatanka a olomouckou scénu zastoupí skupina Perseus.

Andersonovy manýry

Daří se vám zvát do Olomouce slavné světové muzikanty a kapely. Jak jste byl spokojený s loňským ohlasem na kapelu Jethro Tull?
Jethro Tull byli skvělí a i lidí přišlo opravdu dost. Jediné, co mě naštvalo, byla Česká národní banka, která ze dne na den zvedla kurz eura a já jsem tak zaplatil na honoráři o devadesát tisíc víc.

Jaké bylo setkání s Ianem Andersenem?
Anderson je hodně nepřístupný člověk. Je to už starší pán a má svoje manýry. Například všem zakázal kouřit ve stanu, kde bylo zázemí a občerstvení pro VIP hosty a další kapely. On sám měl vedle dvě samostatné šatny. Najednou za námi přišel jeho manažer s tím, že za chvíli bude procházet Ian Anderson a ať se nikdo ani neopováží zapálit si cigaretu. (smích)

Dušan Neumann (na snímku vlevo) s ikonou rockové hudby Ianem Andersonem, který v červnu vystoupí s kapelou Jethro Tull v Olomouci.

Dušan Neumann (vlevo) s ikonou rockové hudby Ianem Andersonem. Autor: Archiv D. Neumanna

Artrockový Rick Wakeman 

Jaký hudební program čeká posluchače ve vašem klubu Bounty Rock Cafe?
V klubu nás čeká příjemné bluesové jaro. Přijede k nám řada hvězd americké a britské bluesové scény. Šňůru koncertů odstartuje představitel mladší bluesové generace Ben Poole z Velké Británie. Největší hvězdou jarní sezóny pak bude Layla Zoe. Je to kanadská zpěvačka, která patří k nejuznávanějším muzikantkám tohoto žánru. Její koncert jsme se snažili vyjednat už tři roky a letos to konečně dopadlo. Z Austrálie k nám zavítá ještě hudební ikona Gwyn Ashton a perličkou programu bude také saxofonista Ian Ritchie od Rogera Waterse z Pink Floyd, jenž u nás představí svůj jazzový projekt. Bude hrát právě skladby od Pink Floyd, ale v jazzových úpravách.

Na únor jste připravil koncert ještě jedné hudební legendy…
Ano. V pondělí 23. února zahraje v Kongresovém sálu Clarion Congress Hotelu slavný představitel artrocku Rick Wakeman, který je považován za nejlepšího klávesistu planety. Původně jsem koncert pořádat nechtěl, protože to bylo opravdu hodně nákladné. Nakonec jsem si ale řekl, že to risknu. A vypadá to, že jsem udělal dobře, protože je o něj velký zájem i u zahraničních fanoušků. Určitě to bude špičkový zážitek.

Rockový ples

Pozval jste do svého klubu nějaké české muzikanty?
Určitě. Přijede k nám například Ivan Hajniš se svým bandem. Je to zakladatel kapely The Primitives Group a jeden z fenoménů undergroundu.

21. února pořádáte v Olomouci také Rockový ples. Jak bude vypadat program?
Ples pořádáme v pavilonu A na Floře a už začátek bude hodně zajímavý. Program odstartuje kapela Black Sabbath Dio Tribute. Jejich videoklip na YouTube má již čtvrt milionu zhlédnutí, takže má u fanoušků obrovskou podporu. Jako další se představí uskupení Katoda Olomouc, po níž přijde na řadu nejlepší slovenský revival Deep Puple. Večer pak završí brněnská profesionální kapela Lidopop, s níž zazpívá a zahraje klávesista Roman Dragoun. S Rockovým plesem jsem navázal na tradici, kterou zde založil Michal Prstek. Letos pořádám druhý ročník a doufám, že se to návštěvníkům bude líbit ještě víc než minule.

Show s chilli papričkami

Chystáte v této sezóně ještě nějaká další překvapení?
Jednáme o dalších velmi zajímavých hudebních jménech, která do České republiky již dlouho nezavítala, ale zatím jsme před podpisem smlouvy. A úplnou novinkou je první olomoucký festival gastronomie. Pod názvem Garden Food Festival startujeme projekt představení nejzajímavějších restauračních konceptů z Olomouckého kraje na Výstavišti Flora. O víkendu 16. a 17. května se návštěvníci mohou těšit také na nejlepší regionální lahůdky, minipivovary, exotické kuchyně, lanýže, husí játra a další delikatesy.

Jaké kuchařské hvězdy jste pozvali?
Hlavní tváří festivalu je Zdeněk Pohlreich a také michelinský kuchař Roman Paulus, vařit bude i hvězda nastupující kuchařské generace Přemek Forejt nebo další z top kuchařů Michal Göth. Mimo kuchařskou branži se představí například missky Eliška Bučková a Gábina Franková. Návštěvníky čekají i kuchařská show s chilli papričkami, hmyzem, porcováním ryb nebo vaření pro děti.

Více o Garden Food Festivalu v Olomouci ZDE