Přírodní víno ochutnala Markéta Nezvalová před šesti lety, kdy pracovala jako vedoucí baru ve vyhlášené olomoucké restauraci. „Dodnes si pamatuji, jak jsem si tehdy říkala, že mi vlastně nechutná. Kolegové z něj ale byli nadšení. Víno zpočátku mělo velmi zvláštní vůni, která mi tehdy ještě ´neseděla´. Měla jsem pocit, že z něj dokonce cítím koně nebo stáj,“ vzpomněla s úsměvem Olomoučanka.

Ilustrační foto
Plesová sezona na Hranicku pomalu končí. Podívejte se, kam se dá vyrazit

Cestu k naturálním vínům si ke svému překvapení našla velmi brzy. Stačilo jí k tomu pár týdnů, kdy postupně ochutnávala další vzorky. Naturální vína jsou podle ní mnohem lahodnější, voňavější a další výhodou je nízký obsah síry.

„Některá přírodní vína mohou být zpočátku zvláštní a člověk se k nim takzvaně musí propít. Já jsem si je zamilovala velmi rychle, obzvlášť oranžová vína. Dnes už si vybírám jen ta naturální. Vína z běžné produkce mi postupně přestala chutnat. Navíc mi po zdravotní stránce neprospívají kvůli vysokému obsahu síry,“ vysvětlila Markéta Nezvalová.

Přírodní vína jsou podle ní trendem také v tuzemsku. Stále totiž přibývá mladých vinařů, kteří se snaží jít jinou cestou. Na vinicích se obejdou bez chemických postřiků a umělých hnojiv a ve sklepech nepoužívají kontrolované kvašení, umělé kvasinky a síry přidávají jen minimální množství nebo ji zcela vynechávají.

„Díky tomu jsou jejich vína úplně jiná a rozhodně stojí za vyzkoušení. U nás máme skvělá vinařství, ale často o nich není dostatečně slyšet. To jsem chtěla změnit a rozhodla jsem se, že si otevřu speciální vinotéku. Tak dlouho jsem chodila kolem prázdného obchůdku ve Ztracené ulici, až jsem našla odvahu a šla do toho. Od února jsem otevřela, zákazníkům ráda poradím, aby si mohli vybrat přesně podle svého,“ popsala majitelka útulné vinotéky.

Vizualizace proměny interiéru OC Šantovka. Pasáže se více otevřou, gastro zóna bude větší
Interiéry Šantovky se změní. Pasáže se více otevřou, gastro zóna se rozroste

V nabídce má přírodní vína z produkce dvou desítek českých a moravských vinařství. „Nejsem zatím žádný sommeliér, ale nadšenec, který se neustále vzdělává a poznává zajímavé novinky. V obchůdku mám jen vína, kterým rozumím a chutnají mi. Spoustu vinařů znám osobně, dělají to s láskou a jejich vína jsou opravdu výborná,“ dodala závěrem Markéta Nezvalová.

Přírodní vína bude Olomoučanům představovat také formou degustačních večerů. První proběhne už v pátek 8. března od 17 do 21 hodin v Cafe Jan. Kdo bude mít zájem, může tam formou neřízené degustace ochutnat naturální vína od českých a moravských vinařů.