„Hornovsacká beskydská magistrála z Bumbálky přes Soláň na Vsacký Cáb byla o víkendu upravena rolbami. Podle běžkařů je stopa stále velmi dobrá," informoval Igor Levč z Horské chaty na Cábu. Doplnil, že sněhová pokrývka je dostatečná od 700 metrů nadmořské výšky.

Na sváteční lyžování lákají také provozovatelé středisek ve Velkých Karlovicích. Například ve Skiareálu Synot Kyčerka budou vleky v provozu až do pondělí vždy od osmi do šestnácti hodin. V sobotu navíc na lyžaře čeká také večerní lyžování. „Všichni zájemci si tak mohou zpestřit prodloužený víkend. Čekají je upravené sjezdovky, půjčovna lyží a snowboardů, lyžařská škola a v neposlední řadě občerstvení či gurmánské speciality," uvedl provozovatel areálu Otto Kořistka.

Další karlovický Ski areál Razula pořádá v sobotu k oficiálnímu ukončení lyžařské sezóny tradiční závod Razula Open Cup. Určen je široké veřejnosti bez ohledu na věk.

Na start závodu se postaví i český reprezentant Martin Vráblík, který letos získal patnácté místo na mistrovství světa. „Pojede mimo soutěž a účastníci si mohou ověřit, jak jsou na tom v porovnání se závodníkem na úrovni světového poháru," láká Lubomír Sušila ze Ski areálu Razula.

Vypsáno je několik věkových kategorií. Nejmenší lyžaři jedou jen jedno kolo na kratším úseku s převýšením 160 metrů. Prezence účastníků začíná v 10 hodin. Start jednotlivých kategorií půl hodiny před polednem.

Ve Ski areálu Razula se bude lyžovat také v neděli a na Velikonoční pondělí.