Informaci o požáru velké hospodářské budovy v části Beňova Prusy obdržela linka tísňového volání pět minut před dvaadvacátou hodinou. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že oheň zachvátil celou střechu o délce pětadvacet a šířce deset metrů.

Velitel zásahu proto požádal o pomoc dobrovolné jednotky, a to kvůli zajištění dostatečného množství cisternových vozidel. Kromě přerovských profesionálů se na likvidaci požáru podíleli i drážní hasiči, dále dobrovolné jednotky z Beňova, Dřevohostic, Přestavlk, Přerova a Horní Moštěnice.

„V první fázi bylo nutné v co nejkratším čase vyvést a zachránit velké množství zvířat. Jednalo se o několik krav, prasat a také tři koně. Naštěstí se je podařilo včas uchránit před ohněm a nedošlo k žádnému úhynu," konstatoval krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Jen chvíli poté, co se zvířata dostala do bezpečí, se větší část střechy propadla do podkrovních prostor. Hasiči museli poskytnout také předlékařskou péči ženě, která neunesla zátěž této nepříjemné události. Následně si ji převzala do další péče osádka rychlé lékařské pomoci.

Jednotkám se podařilo lokalizovat požár s nasazením několika hasebních proudů krátce po půlnoci. „Potom pokračovaly v dohašování a vynášení velkého množství sena, které je z větší části poškozeno plameny i následným hašením," řekl Zdeněk Hošák.

Zásobování vodou se provádí kyvadlově cisternami z nedalekého vodního zdroje. Příčiny toho, jak k zahoření došlo, nyní zjišťuje vyšetřovatel. Výše škod bude upřesněna dodatečně.