Ve volebním okrsku 62 jí do horní sněmovny Parlamentu poslalo 73,30 % hlasů, Šlambor získal 26,69 % hlasů, volební účast byla ve druhém kole něco málo přes 16 %, zatímco v prvním necelých 36%. V prvním kole dostala Sekaninová 42,7 % a kandidát komunistů 19% hlasů. Pětapadesátiletá Božena Sekaninová byla poprvé zvolena do Senátu za ČSSD v roce 2006. Narodila se ve Šternberku, ale léta už žije v Prostějově. Řadu let se tu angažuje v politice, v letech 1998 až 2009 působila na postu místostarostky města za oblast sociální, zdravotní, školství a kulturu. Vzděláním je zdravotní sestra. Jaroslav Šlambor je od roku 2006 zastupitelem Prostějova. (das)

2. kolo sentátních voleb 2012: B. Sekaninová vs. J. Šlambor

Sekaninové gratulují na Facebooku

Boženě Sekaninové se na Facebooku jen hrnou gratulace z různých míst republiky ke znovuzvolení senátorkou. Nacházela na něm i podporu pro svou kandidaturu. Facebookový profil Jaroslava Šlambora zůstává v tomto ohledu prázdný.

„Ve špičkové politice se už dál angažovat nebudu," uvedl pro ČTK těsně po součtu hlasů druhého kola senátních voleb Šlambor. 

SOUVISEJÍCÍ

Senátorka chce bojovat za důstojné stáří

Senát: Šlambor už do boje o křeslo nepůjde

Volby v Olšanech: Už se chystají na prezidenta