Veronika byla z výhry velmi potěšená i překvapená. Její údiv byl o to větší, že se do projektu nepřihlásila sama.

„Jsem nadšená, ale radost bude mít určitě i můj přítel. Ten mě do Kočky Deníku vlastně přihlásil," raduje se Veronika Suchánková.

Vítěznou fotografii vytvořila třiadvacetiletá dívka společně s kamarádem fotografem. Do světa profesionálního modelingu se však nechystá.

„Občas dělám modelku kamarádům, kteří se věnují focení, ale jde spíš o zábavu. Nad tím, že bych se tomu věnovala častěji, jsem nikdy neuvažovala. Tohle je poprvé, co jsem v nějaké soutěži, a vůbec mě nenapadlo, že bych vyhrála. O to více mě to těší," říká vítězka Veronika Suchánková.

č. 4 Veronika Suchánková, 23 let, asistentka prodeje, Olomouc-Bukovany

O tom, že soutěží s Deníkem, řekla jen několika blízkým. O podporu však nouzi rozhodně neměla.

„Tolik hlasů jsem nečekala. Pár jsem jich určitě dostala od přítele i od rodičů, ale jinak jsem se s tím nijak nešířila," popisuje sympatická blondýnka.

Dřina i legrace

Díky tomu, že už má s focením pár zkušeností, ví, jak náročná může tato práce být.

„Udělat ten správný výraz, pózu či pohyb je někdy celkem dřina. Věřím, že pro ženy, které to dělají běžně, je to jistě jednodušší. Ale my si u toho určitě užijeme víc legrace," vypráví Kočka Deníku.

Snímek, který do soutěže s přítelem vybrali, sice vznikal v ateliéru, ale Veronika Suchánková raději fotí v přírodě.

„Kulisy, které nabízí příroda, jsou často hezčí, než pozadí v ateliéru. Proto se moc ráda fotím venku. Výběr místa i příprava na focení mohou být sice náročnější, ale samotná práce je zábavnější. Venku je víc prvků, které se dají do fotografie vtáhnout, a člověk má hned více nápadů, jak zapózovat," vysvětluje.

Přesto, že se do soutěže s Deníkem přihlásila jako modelka, občas se fotografování sama věnuje.

„Mám mnoho koníčků a focení je jedním z nich. Když se dostanu k zrcadlovce, většinou neodolám a zkouším pro zábavu fotit to, co se mi libí," říká na závěr letošní vítězka soutěže Kočka Deníku.