Na to reagují novojičínští dopravní policisté zpřísněnými kontrolami. Ohroženi jsou totiž především pracovníci, kteří mají na starost údržbu a opravu dilatačních uzávěr mostů. Některá vozidla je totiž míjí v nebezpečné rychlosti.

Se zúžením do jednoho pruhu musí motoristé počítat na relativně krátkém úseku v deseti případech. Značky nařizují snížit rychlost z běžně povolené devadesátky na padesátku, což ovšem řidiči v mnoha případech naprosto ignorují. Právě na ně zaměřily svou pozornost policejní hlídky. „Jde nám především o lidské životy a zdraví. Pracovníci provádějící údržbu jsou neustálou nekázní řidičů překračujících rychlost v ohrožení života. A nejen oni, ale také ostatní řidiči,“ vyjádřil se k aktuální situaci okresní policejní mluvčí Petr Gřes. Ti, kteří jedou v průběžném jízdním pruhu bez stavebních úprav, jsou ohrožováni rychle jedoucími řidiči nerespektujícími omezenou rychlost.

Od začátku tohoto týdne je tak možno vidět na čtyřproudovce větší množství policejních radarů. Na nerespektování pravidel už doplatilo přes sedm desítek hříšníku a lze očekávat, že jejich počet bude neustále narůstat. A to především proto, že vytížená silniční tepna bude pod bedlivým policejním okem i v dalších týdnech. „Toto opatření bude probíhat v nepravidelných intervalech až do samotného ukončení oprav. Tedy do konce měsíce června,“ uvedl Pet Gřes.

Na Novojičínsku však nejde o jediné výrazné dopravní omezení. Už pár dnů musejí řidiči jezdit po improvizované objížďce na druhé straně okresu, v Odrách. Město zde nedaleko místního koupaliště staví kruhový objezd, který má přinést více bezpečnosti na cestě z Oder na Mankovice a Bělotín.