Jen cesta z kokorského kopce do Předmostí trvala podle testu, který ráno absolvovali redaktoři Deníku, více než půl hodiny.

Za stejnou dobu přitom řidiči zvládnou při normálním provozu trasu z Přerova do Olomouce.

Katastrofa, zoufalství nebo hrůza. Takovými slovy reagovali řidiči nejčastěji na otázku, jak zvládají uzavírku Polní ulice.

Cesta je od středy částečně neprůjezdná kvůli nutným opravám poničeného povrchu komunikace, které zde provádí Ředitelství silnic a dálnic. Naštěstí pro řidiče budou s „Polními“ podmínkami zápasit jen týden – tedy do 5. dubna.

„Jel jsem ráno z Lipníku a uvízl v koloně, jejíž začátek byl někde sto metrů před značkou Přerova. Jak jsem brzy zjistil, ulice Polní byla od křižovatky u Lidlu uzavřená, takže skoro všechna auta, včetně těžkých kamionů, zatáčela na Velkou Dlážku, kde se tvořila další kolona až ke kruháči u mostu Míru. Naschvál jsem si to stopl, ty dva kilometry od začátku Přerova k mostu Míru jsem jel plných dvacet minut,“ popsal jeden z šoférů Luboš Křížek.

„Cesta mezi Olomoucí a Zlínem je už vyhlášená a patří k nejhorším. Ovšem dneska je to opravdu pikantní. Z kopce nad Přerovem až po hlavní křižovatku za železničním mostem jsem jel více jak půl hodiny. Chce se mi říct něco hodně sprostého, ale stejně by to asi nepomohlo,“ dodal také obchodní cestující z Olomouce Petr Vymlátil.

Policisté odvolali akci a řídili dopravu

Strážci pořádku museli kvůli nekonečným zácpám ve městě narychlo měnit své plány. Sešlo nakonec i z naplánované policejní akce, zaměřené na měření rychlosti řidičů, která se měla uskutečnit v Přerově a Hranicích.

„Dopravní situace byla ráno kriticiká. Hlídky jsou v ulicích a dohlížejí na průjezd Přerovem. Komunikace je uzavřená ve směru od elektrárenského mostu až po křižovatku Polní – Velká Dlážka, druhým směrem můžou auta normálně jezdit,“ popsala situaci přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Objízdná trasa vede přes Velkou Dlážku, nábřeží Edvarda Beneše a také nábřeží Protifašistických bojovníků.

Raději vypnuli semafory

Kvůli lepšímu průjezdu Přerovem museli v dopoledních hodinách policisté vypnout semafory na světelné křižovatce v ulicích Velká Dlážka a také v Palackého.

„Dopravu jsme v kritických úsecích řídili ručně,“ poznamenala Irena Urbánková.

Podle šéfa Městské policie v Přerově Omara Teriakiho řada šoférů nerespektovala značení, a proto si na ně museli posvítit strážníci.

„Kontrolovali jsme je na nábřeží Edvarda Beneše, tedy na té nejfrekventovanější trase. Řidiči nerespektovali zákaz zastavení, který zde platí od 6 do 18 hodin, a my museli zajistit průjezdnost trasy,“ vysvětlil. Kvůli katastrofální dopravě v Přerově naštěstí dopoledne nedošlo k žádné nehodě.