Na místo vyjeli hasiči ve čtvrtek chvíli před půl desátou večer. „Jednotku profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí se dvěma cisternami posílily jednotky dobrovolníků z Poličné a Jablůnky," řekl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Požár zpozorovali zaměstnanci pražičky po výpadku proudu a jeho následném zprovoznění. „Po znovuobnovení proudu se pražírna rozběhla, ale ventilátor odvodu horkého vzduchu se nezapnul," popsal Mitáček. Kvůli vysoké teplotě se tak vzňal prach i usazené odpadní části z kávy.

Zaměstnanci pražírny se pustili do boje s plameny s přenosnými hasicími přístroji. „K části technologiií se však nedostali a na pomoc museli vyjet hasiči," podotkl mluvčí.

První cisterna profesionálů dorazila na místo dvě minuty po výjezdu ze stanice.

„Hasiči do potravinářského provozu přinesli další pěnové hasicí přístroje. Požár likvidovali i pomocí vysokotlakého vodního vedení, kterým hasili po rozebrání pražírny," nastínil Mitáček.

S posledními plameny hasiči skoncovali zhruba po hodině. Oheň poškodil část technologie. Kouř navíc zaplnil i vnitřní prostory pražírny, zaměstnanci proto museli přerušit provoz.

Požárem způsobené škody hasiči odhadli na dvě stě tisíc korun. Jejich zásahem se však podařilo zachránit další majetek za deset milionů korun.