Od pondělí 5. března až do příštího pondělí 12. března si totiž celý lyžařský cirkus sportovního kanálu České televize ČT4 Sport s názvem Se čtyřkou na vrchol udělal zastávku v lyžařském areálu Bílá v Beskydech. A to jen coby kamenem dohodil pro všechny lyžařské nadšence z Valašska. Bílá je totiž jen čtrnáct kilometrů za Horní Bečvou a například z Rožnova je to jen pětadvacet kilometrů.

Zajímavý, neobvyklý a atraktivní formát soutěže Se čtyřkou na vrchol, ve které měří síly amatérští lyžaři a hrají o skvělé ceny, přilákal do Bíle v Beskydech hned první pondělní den rekordních 111 účastníků, což například za celé první tři týdny nebylo v Krkonoších ani jednou.

Zhruba stovka lyžařů se sešla v Bílé i v úterý ve druhém závodním dnu a opět to byla povedená podívaná. Počasí vyšlo parádně, trať, která se asi nejvíce blížila obřímu slalomu, byla po celou dobu dostatečně kvalitní a na svoje si tedy přišli všichni lyžaři, ať už byli amatéři méně, či spíše více.

Příjemné blízkosti areálu Bílá využili i valašští lyžaři. Poměřit síly s ostatními se vydala i Daniela Detriková z Velkých Karlovic. A na to, že původně kvůli zbytečné skromnosti a trošku i trémě ani moc nechtěla závodit, si vedla více než dobře. Ze stovky účastníků se dostala do denního šestičlenného finále. „Moc se mi nechtělo jet závodit, kolikrát mám trému a podobně. Ale nakonec mě ukecali, jela jsem a jsem za to moc ráda. Musela jsem asi jet i proto, že přítel si tak pohrál s přípravou lyží pro nás oba, že kdybych mu řekla, že nepojedeme, tak by ho asi odvezli,“ smála se včera na svahu jedna z účastnic reality show Se čtyřkou na vrchol Daniela Detriková. Nakonec si své rozhodnutí zúčastnit se velmi pochvalovala. „Bylo to parádní zaježdění, sranda a zábava a určitě to stálo za to,“ smála se 25letá lyžařka z Velkých Karlovic.

Podobně jako mnohým jiným ze stovky přihlášených účastníků i Detrikové včera pomohlo, že se dá trať obřího slalomu sjet vícekrát. „Celkem jsem si sjela závodní trať třikrát. První jízda se mi moc nepovedla a říkala jsem si, že už se na to vykašlu. Pak jsem to ale ještě zkusila znovu,“ popsala svoje působení v reality show Se čtyřkou na vrchol Detriková. A dobře udělala, že to ještě zkusila. Ve druhé a především ve třetí jízdě se o dost zlepšila a dokonce se probojovala do denního finále, do kterého jdou tři nejlepší muži a ženy.

Ve finálovém boji nejlepších šesti sice Daniela Detriková nevystoupala až na vrchol, jak říká hlavní slogan celé reality show, ale i čtvrté místo je v konkurenci stovky soupeřů rozhodně výtečné. Od vítězství, které by ji posunulo na závěrečný kemp do Špindlerova Mlýna, nebyla vůbec daleko „Určitě z toho žádnou tragédii nedělám, byla to výborná zábava a sranda, opět jsme si potvrdila, že jsem trochu trémistka. Museli mě kolegové dost hecovat, byla jsem zbytečně nervózní, první jízdu jsme hodně pokazila. Ale celkově je to super a určitě všem vřele doporučuji, zajeďte si na Bílou a zazávoďte si taky. Je to skutečně pro všechny,“ usmívá se Daniela Detriková, která je v civilním životě učitelkou na Základní škole v Karolince, ale věnuje se také výuce lyžování.

Jak se Daniele Detrikové i ostatním lyžařům v úterním dnu na Bílé dařilo, se můžete přesvědčit ve středu ve 23.00 hodin na kanálu ČT4 Sport i v dalších dnech vždy na stejném programu.

Reality show se vším všudy. A ceny jsou opravdu skvělé

Šanci vyzkoušet si reality show Se čtyřkou na vrchol máte úplně všichni denně (včetně soboty i neděle) až do pondělí 12. března. Vše se odehrává v lyžařském areálu Bílá v Beskydech.

Vždy od 10 do 13 hodin se jede základní kolo (většinou stihnete sjet trať i víckrát, počítá se vždy nejlepší čas), poté nejlepší tři muži a tři ženy jedou finále.

Vítěz denního kola získává hodnotné ceny (profesionální lyžařské rukavice, tisícikorunový voucher na nákup sportovního zboží a atd.) a navíc jede na čtyřdenní kemp všech denních vítězů, který se uskuteční ve Špindlerově Mlýně od 15. do 18. března.

A jaké že jsou ceny pro celkového vítěze reality show Se čtyřkou na vrchol? To je teprve paráda: kemp s lyžařskou reprezentací České republiky na pět dní v zahraničí, zájezd na vybraný závod Světového poháru v alpském lyžování, voucher na víkendový pobyt v hotelu pro 2 osoby či poznávací čtyřdenní zájezd pro dvě osoby do zahraničí. No „nekupte to“!