Letos se k nim v pátek poprvé přidává i Valašské Meziříčí. Majáles se bude konat v areálu zámku Žerotínů a studenti detašovaného pracoviště Vysoké školy báňské se tak konečně dočkali plnohodnotného Majálesu.

Po letech pořádání jen malých soukromých majálesů v různých restauracích to letos vzali pevně do hrsti a společně s Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí vytvořili pořádný program.

„Nabídka kapel je bohatá a harmonogram majálesu se může rovnat menším festivalům. Návštěvníci se mohou těšit na divadlo, přednášky nebo soutěže," řekl dramaturg M-klubu David Schwager a zároveň dodává

„Při té příležitosti proběhne od osmnácté hodiny v Galerii Kaple vernisáž Kateřiny Šedé, na kterou jsou účastníci majálesu samozřejmě zváni." Majáles odstartuje už ve třináct hodin sérií přednášek v divadelní kavárně.

Hlavní scéna bude umístěna na prvním nádvoří a hudební program zahájí kolem půl páté odpolední funková kapela Gang of Lolitas.

Poté přijdou na řadu hlavní velikáni majálesu, třinečtí Charlie Straight, jež počátkem dubna vydali novou desku „Someone with a slow Heartbeat" a po osmé večerní nastoupí ostravská kapela Buty v čele s Radkem Pastrňákem.

Posledními dvěma účinkujícími na hlavní scéně jsou rock'n'rollová parta Airfare, která svou píseň „Sorry baby" propůjčila reklamě na Fernet Stock Z-generation a pražští The Chancers.

Klubová scéna však nezůstane pozadu. Program zahájí v sedmnáct hodin ochotníci z Divadla Schod hrou „Nech broučka žít!" a v 19.30 odstartuje série koncertů vystoupením valmezské kapelky Out of Sorts.

Mladé publikum se může těšit na energické až šílené vystoupení mladíků ze skupiny Koblížci, na které před půl jedenáctou naváže vsetínská pop-punková formace Criminal Colection a rock-screamová kapela The Paranoid, jež v současné době burcuje rádia v obou republikách.

Hudební scénu v M-klubu završí domácí indie seskupení Score In Sight a následná afterparty DJ's rádia Helax.

Autor: Ondřej Smolka