Odpoledne fanoušci tohoto adrenalinového sportu zcela zabrali náměstí a sledovali létající borce na motorkách při FMX exhibici a večer patřil ve Valmezu světové premiéře filmu Tomorrow will be better o cestě českého freestylového skokana na motorce Libora Podmola za titulem mistra světa.

Vše začalo v pondělním odpoledni na náměstí ve Valašském Meziříčí, kde se odehrála úchvatná freestylová skokanská show, jaká nemá na Valašsku, ale i v celém Zlínském kraji žádné obdoby. Fanouškům na zaplněném náměstí se představila kompletní česká špička.

Na Valašsko přijeli podpořit nový film Libora Podmola svou účastí v exhibici legenda a „guru" českého FMX Petr Kuchař, dále František Máca, Tomáš Lysáček, domácí Ondřej „Čert" Záruba z Krhové, Zdeněk Fusek, Martin Koreň nebo teprve 12letý supertalent české FMX scény Matěj Česák. Ten i přes svůj nízký věk neskákal na náměstí poprvé. „Není to sice úplně obvyklé místo, ale už jsem několikrát na náměstí skákal, třeba v Nepomuku. Je to trošku těžší, než normálně třeba v hale, ale je to v pohodě, užíváme si to," říkal v průběhu velké show její nejmladší účastník Matěj Česák.

Samozřejmě mezi létajícími muži nemohl chybět ani Libor Podmol, hlavní hvězda pondělního programu.

„Je neuvěřitelné, že se podařilo v tak krátkém čase sehnat všechny tyto kluky pro jednu akci, a to ještě navíc sem k nám do Valašského Meziříčí. Jsme moc rádi, že se to všechno kolem exhibice i kolem navazující předpremiéry filmu Tomorrow will be better podařilo a lidi na Valašsku mohli být u toho," uvedl za organizátory Jan Kulajta.

Skvělého odpoledne si užívali také samotní rideři, kteří divákům předváděli skvělé kousky, včetně oblíbených „vláčků", tedy velmi efektní jízdy a skoků hned několika jezdců těsně za sebou. Mezi dvěma přibližně čtyřicetiminutovými FMX exhibicemi se uskutečnila autogramiáda, při které byli jezdci doslova v obležení fanoušků a hlavně fanynek.

„Na náměstí to bylo super. Přišlo hodně lidí a my jsme všem Valachům s klukama chtěli předvést pořádnou show. Snad se nám to povedlo, bylo to fajn," uvedl hlavní protagonista celého FMX cirkusu Libor Podmol.

Na pondělní odpolední bláznivé adrenalinové létání motorek nad náměstím plynule navázala další část skvělého programu – světová předpremiéra filmu Tomorrow will be better, který mapuje cestu Libora Podmola za titulem mistra světa v FMX.

V 19 hodin se zvedla opona meziříčského kina Svět. Do posledního místečka zaplněný sál nejprve aplaudoval tvůrcům v čele s hlavním protagonistou Liborem Podmolem a režisérem filmu Martinem Přívratským a pak už nerušeně mohl sledovat film.

Ten byl – ve zkratce – o tom, jak se „neznámý" Libor Podmol přesunul z malé České republiky za velkou louži mezi největší superstars světového FMX, trénoval, padal, trénoval a znovu padal, vždy ale vstal a znovu trénoval a dřel. Až se stal v roce 2010 mistrem světa.

Po promítání zářil Libor Podmol úsměvy na všechny strany. „Na filmu jsme pracovali průběžně asi tři roky, takže jsme hlavně rádi, že jsme vše zdárně dotáhli do konce. Hlavně budeme rádi, když se film bude divákům líbit. Podle prvních reakcí se mi zdá, že to tak snad bude," usmíval se po promítání v meziříčském kině hlavní šoumen celého dne Libor Podmol.

Po valašské předpremiéře, která čítala v pondělí celkem dvě promítání, bude film Tomorrow will be better mít světovou premiéru ve čtvrtek 10. května v Praze v kině Světozor.