Na třetí ročník srazu se sjeli majitelé těchto skvostů z Francovy Lhoty, Seninky, Zděchova, Vsetína či Valašského Meziříčí. Chybět samozřejmě nemohli ani místní.

Pořadatelé srazu připravili pro účastníky několik dovednostních disciplín. Nejprve museli ukázat, jak ovládají svůj stroj při jízdě zručnosti těžkým rozbahněným lesním terénem. Další z disciplín bylo například couvání s válcem či sprint na 100 tisíc milimetrů. „Kvůli špatnému terénu jsme zrušili plánované tahání panelu," poznamenal hlavní pořadatel Miroslav Juráň.

Pro diváky velmi atraktivní bylo podle jeho slov přetahování dvou lesních lakatošů. „Velký zájem byl také o doplňkovou disciplínu pro diváky, souboj v páce s českým přeborníkem Alešem Stodůlkou," řekl Miroslav Juráň.

Diváků se na fotbalovém hřišti, dílem i díky krásnému slunečnému počasí, sešlo skutečně požehnaně. Jedním z nich byl i čtyřiatřicetiletý Tomáš ze Vsetína. „Přijel jsem podpořit svého bratrance Martina, který se srazu se svým traktorem účastní," prozradil svou motivaci.

Traktorem, o kterém byla řeč, byl Zetor z roku 1962. Majitel Martin Řezníček s ním přijel ze Seninky. „Mám jej asi rok, rok a půl. Je to starý stroj. Když jsem jej získal, byl v celkem zuboženém stavu," připustil majitel.

Dát historického krasavce zase dohromady jej stálo nemalé úsilí. „Co se týče práce, strávil jsem na něm asi čtyři měsíce. Prakticky celou jednu zimu. Všechny opravy a náhradní díly vyšly nákladově asi na padesát tisíc," prozradil Martin Řezníček, pro které jsou traktory koníčkem. Doma má ještě další dva novější stroje.

Sobotního srazu ve Valašské Senici se účastnili v převážné většině majitelé traktorů Zetor 25 A nebo K, které byly vyrobeny ve čtyřicátých a padesátých letech minulého století. Závěrečnou tečkou za vydařenou akcí byl slavnostní společný průjezd traktorů Valašskou Senicí. Hlavní organizátor Miroslav Juráň zhodnotil letošní ročník jako velmi úspěšný. „Už se těšíme na ten příští," uzavřel.