Vítězkou projektu pro středoškolské studenty, který pořádají regionální Deníky společně se Zastoupením Evropské komise v České republice, se stala šestnáctiletá Veronika Stratilová z Gymnázia Šumperk.

Ve své práci se zamyslela nad tématem Evropské unie v budoucnosti.

„Psala jsem o více problémech, které jsou v dnešním světě aktuální. Zaměřila jsem se například na globální oteplování nebo na migraci. Z prvního místa mám velkou radost, a to i proto, že je jsem se po literární soutěže přihlásila úplně poprvé," prozradila Veronika Stratilová z Hrabišína na Šumpersku, která od zástupců regionálního Deníku a hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila převzala diplom a chytrý telefon značky Apple.

Ocenění za druhé místo získal sedmnáctiletý student druhého ročníku uherskohradišťského gymnázia Jan Jindřich Karásek a na třetí příčce se umístil Petr Vybíral z Gymnázia v Jihlavě.

Všichni tři autoři vítězných příspěvků zajistí svým školám příležitost zapojit se do projektu „Noviny do škol", v němž si studenti mohou pod vedením redaktorů Deníku vytvořit svoje vlastní noviny.

Nejlepší studentské eseje a vítězné práce najdete na našem webu a zveřejňujeme je každé úterý i v tištěném vydání regionálního Deníku.

Literární soutěž - Studenti píší o EvropěZde si můžete přečíst vítězné práce
 
VERONIKA STRATILOVÁ: Římská paralela 

JAN JINDŘICH KARÁSEK: V situaci