Akce s názvem „Hanácký Myslivec" se stane letošní novinkou na tradiční výstavě Postav dům, zařiď byt. Akce se koná v době od 9 do 18 hodin.

„Myslivost je zálibou, které se na Hané věnuje přes pět tisíc lidí. Výstaviště tedy svou polohou a vybavením poskytuje dobrou příležitost pro její prezentaci," uvedl za pořadatele Daniel Vaverka.

Cílem projektu je umožnit setkání myslivců na výstavní víkendové akci v rozsahu, přesahujícím akce, pořádané jednotlivými organizacemi.

„Chceme představit myslivost širší veřejnosti nejen jako hobby, ale i specifický společenský a kulturní fenomén. Tomu napovídá i nedávné zařazení myslivosti do nehmotného kulturního dědictví České republiky," dodal.

„Hanácký Myslivec" bude mít několik částí. Naučná a okrasná se uvede aranžovanou tematickou expozicí s přírodními prvky, vycpanými zvířaty, fotografiemi či trofejemi. Výstavní část představí expozice firem s výrobky a službami pro myslivost.

Atraktivní pro návštěvníky je i komentovaný doprovodný program, ve kterém se představí trubači a sokolníci.

Lidé budou moci zhlédnout také předvádění vábení a přehlídku psů. Chybět nebude ani oblíbené „krmeliště", tedy občerstvení se zvěřinovými specialitami.