Rekonstrukce koupaliště je tak v plném proudu, pracovní ruch jde ale vidět i v okolí koupaliště. Z toho, co je vidět, je zřejmé, že se jedná o zevrubnější rekonstrukci. Starostka Štramberka Andrea Hlávková na posledním zasedání zastupitelů Štramberka připomněla, že oprava koupaliště je rozdělena do dvou let.

„Pro letošní rok je to stavební část, pro příští rok technologická část. Součástí akce je i projekt vodovodní přípojky, aby se koupaliště mohlo napouštět z vodovodního řadu a ne železitou vodou,“ poznamenala Andrea Hlávková.

Odstavené auto, kterým devadesátiletá žena na dálnici D1 jela v protisměru.
Devadesátiletá řidička se na dálnici otočila do protisměru a „hasila“ si to dál

O uzavření koupaliště rozhodla na mimořádném jednání Rada města Štramberk 22. května 2019 poté, co se při přípravě na sezónu zjistilo, že osmdesát procent obkladů nedrží na betonovém povrchu. Město se pak rozhodlo, že než dělat nějakou rámcovou opravu, bude rozumnější provést důkladnější rekonstrukci.

Součástí rekonstrukce má zahrnovat opravu bazénové vany plaveckého bazénu a dětského brouzdaliště, včetně opravy a doplnění technologického zařízení. V části plaveckého bazénu s nejnižší hloubkou vody zůstane oddělený prostor, určený pro plavání dětí.

Expozice Princip Baťa.
Expozice Princip Baťa trochu jinak. Přilákala už tisíce návštěvníků

Povrch bazénových van by měla pokrýt fólie.Počítá se rovněž s předlážděním stávajících chodníků a doplněním nové dlažby. Brodítka budou mít protiskluzový povrch a nové sprchy. Nová technologie by měla zajistit kvalitnější vodu. Vysoutěžená cena projektu rekonstrukce letního koupaliště Libotín je 9,7 milionu korun bez DPH, vodovodní přípojka je samostatným projektem. Plánovaný termín znovuotevření libotínského koupaliště je červen 2022