Otázku dalšího využití jerlochovického autokempu otevřela na posledním zasedání zastupitelstva starostka Fulneku Jana Mocová. Kemp je totiž momentálně bez provozovatele, přitom sezona by měla začít v květnu.

„Od letošního dubna je autokemp bez provozovatele. Na vypsaný záměr na pronájem autokempu se nikdo nepřihlásil. Vypsali jsme nový záměr, který platí do konce dubna, ale ani tentokrát se zatím nikdo nepřihlásil,“ přiblížila situaci Zuzana Gřesíková, vedoucí Technických služeb města Fulnek, které mají autokemp ve své správě. „Podle toho, co vím, se tam byli dívat čtyři zájemci a všem vadí zastaralé vnitřní vybavení. Jen aby se mohly zprovoznit chatky, musely by se koupit postele a matrace,“ naznačila Zuzana Gřesíková a dodala, že pokud se nikdo nepřihlásí, bude dobré zvážit případný prodej nebo provozování technickými službami. S tím by ale souvisely mzdové náklady a náklady na vnitřní vybavení.

Jako by problémů nebylo málo, připomněla starostka Mocová, že most, který slouží jako příjezdová cesta ke kempu, je v havarijním stavu. „Podle dokumentace požaduje Povodí Odry vybudování nového mostu, který splňuje nároky na stoletou vodu. To jsou zhruba čtyři miliony nákladů,“ sdělila Jana Mocová.

Pro zachování fungování kempu byl zastupitel Petr Moc. „Nechci ale vidět čísla v minusu,“ upozornil a připomněl, že přestože měl nájemce roční nájem jen dvacet tisíc korun, zůstal městu dlužný 162 tisíc korun. „Když srovnáte dvacet tisíc nájmu s tím, jaký nájem dostávají hospodští v okolí, tak výsledek je hrůza. Navíc osobně bych se do takového kempu asi nechtěl jít ubytovat,“ poukázal Petr Moc na současný stav zařízení.

Starostka Mocová naznačila, že se dokonce objevili zájemci, kteří projevili zájem o koupi autokempu. „Jeden uvažoval o horní části, kde by provozoval aquazorbing, další zájemce měl zájem o celý kemp,“ řekla Jana Mocová, na jejíž slova reagoval zastupitel Václav David. „Vana koupaliště je prasklá, do toho ten most. To by mohl koupit jenom blázen,“ přemýšlel Václav David nahlas.

Proti prodeji byl naopak zastupitel Jiří Dener, za jehož starostování měst uzavřelo smlouvu s posledním nájemcem. „Vypověděli jste smlouvu lidem, kteří kemp nějakým způsobem postavili na nohy,“ vyčítal současnému vedení Jiří Dener.

Starostka Mocová ale argumentovala, že město přece nemůže uzavřít smlouvu s člověkem, který mu dluží. „A když jsme nastupovali do funkce, zjistili jsme, že nájemce neplatil ani těch dvacet tisíc korun, a dokonce i elektrická energie a další vstupy šly na vrub města, takže to platily městské lesy. Tak přece nemůžeme hospodařit,“ upozornila fulnecká starostka.

Tvrzení Jiřího Denera rozčílilo zastupitele Josefa Pavlíčka. „Před deseti lety, když jsem byl místostarostou, měla nájemkyně nájem šedesát tisíc ročně, a ten se vracel zpět v podobě nátěrů chatek a další záchovné údržby. Je překvapující, že někdo tvrdí, že poslední nájemce tento kempink pozvedl. Nebyl jsem tam osm let. Když jsme tam byli po nástupu nového vedení, nechtěl jsem věřit vlastním očím, jak ten kemp vypadá. Je to v katastrofálním stavu. Pokud bychom teď z toho chtěli udělat aspoň dvojku, tak to bude tak deset milionů korun. Na to nemáme. Pokud je zájemce, prodejme to,“ vyjádřil se Josef Pavlíček.

Tomu dal nepřímo za pravdu zastupitel Jan Mariánek, který upozornil na další současné problémy objektu kempu. „Jestliže se tam přerušila činnost, tak to neotevřeme bez takové generální opravy a úpravy, aby to odpovídalo stávajícím hygienickým předpisům. Takže technické služby to dnes mohou tak akorát hlídat,“ podotkl Jan Mariánek, jehož ještě doplnil zastupitel Moc s doporučením, aby město sundalo z objektu nápis autokemp, který nyní působí spíše jako antireklama.

Polemiku ukončila starostka Mocová s tím, že více naznačí příští dny, kdy by měla mít jednání s jedním ze zájemců o koupi fulneckého autokempu.