Za poslední tři měsíce totiž počet případů agresivních útoků výrazně vzrostl a je jich už dokonce více než krádeží.

„Množí se případy fyzických útoků mezi partnery, zvýšil se také počet napadení v barech a restauracích či výtržností přímo na ulicích. Policisté řeší jeden až tři takové případy denně,“ řekla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Zatímco ještě do nedávna policisty nejvíce zaměstnávaly krádeže, nyní jasně dominují násilné útoky. Rok se například bude léčit z následků agresivního útoku svého druha čtyřicetiletá žena z Přerova.

„Partneři se v úterý 16. září kolem půlnoci pohádali a žena dala svému druhovi facku. Ten jí vzápětí úder vrátil. Poté ji uchopil za ruce a odhodil na postel. V důsledku napadení utrpěla žena závažné poranění krční páteře s možnými komplikacemi a předběžnou dobou léčení zhruba jeden rok,“ informovala o případu Sedláčková.

Osmatřicetiletý muž je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví a hrozí mu odnětí svobody od jednoho roku do pěti let. U násilných trestných činů může mít agresivita několik podob – od verbálních útoků a výhrůžek zabitím, přes údery pěstí a kopance až po napadení s nožem nebo jinou zbraní v ruce.

Svou roli hraje přitom často i alkohol nebo vliv omamných prostředků. „Agresoři proto často končí na záchytce - jako třeba v případě, který se stal tento týden v úterý. Šestadvacetiletý muž nejdříve vykopl dveře od bytu své manželky. Následně ženu udeřil pěstí do obličeje a způsobil jí zranění, která si vyžádají týdenní léčbu. Policisté muži při kontrole naměřili tři promile alkoholu. Museli ho tedy převézt do olomoucké protialkoholní záchytné stanice, aby vystřízlivěl,“ uzavřela policejní mluvčí.

Případy útoků na Přerovsku v uplynulém týdnu

Pondělí 15. září – v Hranicích na ulici povalila jedenačtyřicetiletá žena na zem jednadvacetiletou dívku. Bila ji pěstmi do zad i ramene a kopala do ní nohou.

Pondělí 15. září – v mezinárodním vlaku napadl jednadvacetiletý mladík osmašedesátiletého muže a srazil ho k zemi. Nohama mu pak skočil na hrudník. Muži způsobil tržnou ránu na obličeji, zhmoždění nosu a hrudníku.

Úterý 16. září – v obci na Přerovsku v jednu hodinu po půlnoci dala čtyřicetiletá žena po hádce facku svému osmatřicetiletému druhovi. Ten jí úder vrátil a odhodil ji na postel. Žena utrpěla závažné poranění krční páteře, které si vyžádá roční léčbu.

Úterý 16. září – v Přerově v jednu hodinu po půlnoci vykopnul šestadvacetiletý muž vstupní dveře bytu své dvaatřicetileté manželky, se kterou již delší dobu nežije. Ženu napadl údery pěstí do obličeje.

Čtvrtek 18. září – v Kojetíně vyhrožoval a dvakrát fyzicky napadl třiadvacetiletý mladík svou šestačtyřicetiletou matku. Ženě vrazil několik facek a pak od ní požadoval každý den 300 korun. Celkem matku připravil o 6300 korun.

Čtvrtek 18. září – v Přerově napadl čtyřiatřicetiletý muž svou o čtyři roky mladší manželku. Odhodil ji na zeď domu a vyhrožoval jí zabitím. Nejednalo se o jeho první útok na manželku, ta se ze strachu odstěhovala i s dcerou ke svým rodičům.