Podobným způsobem totiž napadl loni v říjnu také mladíka u obchodního domu Prior. Své jednání tehdy popíral.

„Cyklistka projížděla na kole Kramářovou ulicí v Přerově kolem prodejny pečiva. Senior ji zničehonic udeřil do hlavy a napadená spadla z kola na zem,“ popsala případ, který se stal asi v pět hodin ráno přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle ní skončila zraněná žena v nemocnici s tržnou ránou a doba jejího léčení se odhaduje na sedm dní. Po útoku měla také poničené oblečení a vyčíslila škodu asi na tisíc korun. Proti agresivnímu muži zahájí policisté stíhání z trestného činu výtržnictví, za což mu hrozí odnětí svobody až na dva roky nebo peněžitý trest.

Útočník ale pro vyšetřovatele není žádným nováčkem. Policie se totiž podobným incidentem zabývala už loni v říjnu. Důchodce tehdy napadl francouzskými holemi cyklistu před obchodním domem Prior.

„Po příjezdu na místo uviděla hlídka mladíka, který měl krvácející tržnou ránu ve vlasové části a zhmožděné předloktí levé ruky,“ popsal už dříve zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Podle svědků z místa činu se snažil mladík vykrývat předloktím údery staříkovy francouzské hole. Strážníci tehdy vyzvali seniora k prokázání totožnosti, což ale opakovaně odmítal. „Řekl, že se se strážníky nebude vůbec bavit. Nereagoval ani na jejich výzvy, že přivolají republikovou policii. Senior se dokonce bránil tím, že si lehl na zem,“ vzpomněl Komínek.

Podle záznamů policie měl agresivní stařec jako důvod svého jednání uvést, že tento národ vyčistí. Policisté také zjistili, že muž před několika lety obdobným způsobem napadl i další cyklistku. Té strčil francouzskou hůl za jízdy do předního kola, a když přepadla přes řidítka a zranila se, pokračoval v útocích. Jeho jednání učinili přítrž až náhodní chodci, kteří zalarmovali Městskou policii.