První případ zaznamenali policisté v sobotu odpoledne před restaurací v místní části Přerova Vinarech.

„Podezřelý po předchozí hádce chytil stejně starého muže a povalil ho na zem,“ popsala událost přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Poté, když napadený seděl na lavičce, jej násilník udeřil pěstí do tváře a džel ho pod krkem. „Toho všeho se dopustil na veřejnosti zhruba před padesáti lidmi,“ dodala.

O den později, v neděli ve čtyři hodiny v noci napadl stejný muž tentokrát pětadvacetiletou ženu. „K incidentu došlo v Otrokovicích v blízkosti místní restaurace,“ uvedla Sedláčková.

Muž svou oběť udeřil zatím nezjištěným předmětem do hlavy a způsobil jí zranění s dobou léčení na dva týdny. Napadená je hospitalizována v přerovské nemocnici. Z obou uvedených trestných činů je podezřelý zatím neznámý pachatel, který zaútočil i na dvaapadesáti­letého muže v Hranicích.

„Ke třetímu případu napadení došlo v neděli odpoledne,“ uvedla Sedláčková.

Fyzické napadení podle ní následovalo po předchozí hádce. „Staršího muže agresor udeřil pěstí do obličeje a pak ho srazil k zemi, čímž mu způsobil lehký otřes mozku a zlomeninu pravé čéšky,“ popsala mluvčí. Muž je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví.

Naděžda Švrčková