Policisté na Přerovsku potvrzují, že případů násilí na ženách přibývá. Útoky agresorů se přitom neodehrávají jen za zavřenými dveřmi bytů, ale někdy i na ulici, jak ukázal případ, který se stal minulý čtvrtek v Hranicích.

Šestačtyřicetiletý muž zde takřka za bílého dne napadl o deset let starší ženu, se kterou měl v práci v minulosti neshody. „K útoku došlo mezi šestou a sedmou hodinou večer. Pachatel si na ženu počkal ve Hřbitovní ulici v Hranicích, popadl ji za hlavu a několikrát s ní udeřil o zeď,“ popsala případ přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Napadená utrpěla těžké zranění hlavy a musela být hospitalizována v olomoucké fakultní nemocnici. Z útoku se bude vzpamatovávat čtyři až šest týdnů. „Pachateli teď hrozí za ublížení na zdraví a výtržnictví odnětí svobody až na dva roky,“ podotkla mluvčí.

Fyzickou likvidací vyhrožoval v neděli před půlnocí stejně staré přítelkyni a její rodině dvacetiletý mladík. Agresivnímu chování předcházela hádka s dívkou, která ho nechtěla vpustit do bytu.

„Kvůli konfliktu pak začal vyhrožovat nejen ženě, ale i ostatním členům rodiny, kteří byli v bytě. Vzbudil tak u nich obavy o život a zdraví,“ doplnila Sedláčková. Mladíka krátce poté zadržela policie a je podezřelý z výtržnictví a násilí proti skupině obyvatelů a jednotlivci.

S nebývalou brutalitou zareagoval na facku své o deset let starší přítelkyně také osmadvacetiletý muž, který skončil v sobotu na policejní služebně v Přerově. Partneři se doma pohádali a osmatřicetiletá žena uštědřila muži dva pohlavky. Ten se ale neovládl, udeřil ženu pěstí a surově ji kopal do břicha, až skončila v nemocnici.

„Celou událost nahlásil na policii lékař přerovské nemocnice, který ženu ošetřoval. Násilník byl ještě téhož dne odpoledne zadržen policisty,“ řekla mluvčí.

Své jednání na služebně agresor vysvětloval tak, že se ráno pohádal s přítelkyní a ona mu dala dvě facky. On jí pak na oplátku zasadil údery pěstí a kopance a z bytu odešel.

„Násilník je podezřelý z ublížení na zdraví a hrozí mu až dva roky vězení,“ doplnila mluvčí. Přerovští policisté řešili od počátku roku dva případy domácího násilí, při nichž byl násilník vykázán ze společného obydlí. V loňském roce jich bylo šestnáct.