„Ten se s ní seznámil v roce 2009 v místním baru, kde pracovala jako barmanka. Navázali spolu kamarádský vztah, který byl postaven na tom, že se jí muž svěřoval se svými problémy. Žena měla pocit, že by mu mohla pomoci,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že žena po roce přátelství zjistila, že jí muž lhal, a proto se rozhodla přátelství ukončit.

To se však dotyčnému nelíbilo. „Podezřelý na to reagoval ústním vyhrožováním a vydíráním, ale také prostřednictvím e-mailů a posíláním SMS, ve kterých ženě vyhrožoval ublížením na zdraví nejen sobě, ale také jí,“ dodala mluvčí.

Chování pachatele se časem změnilo k lepšímu a omluvil se za své chování. Z toho důvodu s ním žena opět navázala kontakt.

„Na podzim roku 2011 však poznala, že se muž celou dobu přetvařoval. Oznámila mu, že nechce, aby ji dále vyhledával. Celá situace s vyhrožováním se ale opět opakovala. Ženě vyčítal, že chodí vyzývavě oblečená a dělal jí žárlivé scény,“ uvedla Zajícová.

Vše vyvrcholilo na konci února letošního roku v jedné z cukráren, kam si žena zašla na kávu.

„Přisedl si k ní a začal jí sprostě nadávat, vytáhl z kapsy zavírací nožík a začal častovat nadávkami. Poškozená proto utekla domů. O tři dny později ji opět kontaktoval na náměstí a nutil ji, aby s ním šla do restaurace, že bude patřit pouze jemu. Pod záminkou útěku žena odešla na toaletu, kam ji dotyčný pronásledoval. Konflikt vyústil fyzickým napadením dotyčné do žeber, čehož se pachatel zalekl natolik, že z místa činu utekl,“ představila celou situaci mluvčí.

Pronásledovatel bude moci o svém chování přemýšlet, hrozí mu totiž až jednoletý pobyt za mřížemi. (kre)