Od ledna do začátku května zjistili policisté v Olomouckém kraji celkem 301 vozidel bez dálniční známky. Na pokutách řidičům uložili přes 229 tisíc korun. Kontroly provádějí policisté a pracovníci Celní správy České republiky.

„Kontrola elektronických dálničních známek spadá do výkonu služby policistů z oddělení silničního dohledu a dálničního oddělení v Kocourovci. V Olomouckém kraji máme dvě zařízení, která k této činnosti využíváme,“ sdělila Marta Vlachová z krajského policejního ředitelství.

Dopravní omezení, Okružní, Hněvotínská, 4. května 2021
Uzavírky a jednosměrky. V Olomouci přestavují dvě rušné křižovatky

Hlídky využívají zařízení ARGOS, které pořídí snímek s datem, časem a registrační značkou, typem a kategorií vozidla. Kontrolní systém vše prověří a hlídce se pak ukáže výsledek.

„Policisté v rámci zpětné vazby do informačního systému EDAZ uvedou, zda bylo vozidlo zastaveno a jaký byl výstup z kontroly. Hlídka také může využít kameru instalovanou ve služebním vozidle nebo zařízení dálkově připojit na senzor umístěný na stacionární bráně statické kontroly vozidel. V kraji využíváme tři mýtné brány,“ dodala Marta Vlachová s tím, že kontrolní akce na zpoplatněných silnicích probíhají namátkově.