Klec spadla v obci Dub - v okrese Nový Jičín. Na policejní služebně tak skončili muži ve věku šestadvacet a devětadvacet let.

„U mladšího z nich byla provedena domovní prohlídka, při které policisté nalezli věci související s dealerstvím. Od druhého zadrženého drogy kupoval a šířil je mezi další uživatele. V této činnosti pokračoval i přesto, že byl v minulosti za stejnou trestnou činnost odsouzen a také za řízení vozidla pod vlivem návykových látek,“ informovala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Mladší z dvojice zadržených tak skončil v policejní cele, a poté byl převezen do olomoucké vazební věznice. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, mu hrozí až desetiletý trest.

Ilustrační foto.
Octavie v Hranicích srazila cyklistu, nedala mu přednost


Starší ze zadržených také nebyl pro policisty velkou neznámou.

„Na rozdíl od svého „kolegy“ si ale za svoji trestní minulost pobyl už i ve vězení. Policejní komisař sdělil ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí, protože řídil motorové vozidlo i přes zákaz, který mu byl vysloven soudem až do roku 2020, a také pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ doplnila mluvčí.

Vozidlo, kterým přijel na předávku, bylo zabaveno a prohledáno. Kriminalisté našli v útrobách vozu malé množství pervitinu, hašiše, marihuany a další věci, které se používají při prodeji těchto látek. Proto také starší z mužů skončil v policejní cele, následně byl ale propuštěn na svobodu. Teď mu ale hrozí až pět let za mřížemi.

Kriminalisté na Přerovsku zadrželi čtyři muže, obviněné z výroby a distribuce drog.
V Hranicích zadrželi výrobce pervitinu. U pěstitele konopí policisté "sklízeli"
Překvapení čekalo celníky při prohlídce vnitřního prostoru auta, které zastavili u Bělotína na Hranicku. Mladí lyžaři převáželi v autě lysohlávky a marihuanu.
Mladí lyžaři vezli v autě "houbičky" a marihuanu, zastavili je u Bělotína