„Muž kradl počátkem prosince v hranické prodejně s elektrospotřebiči a bez povšimnutí obsluhy odnesl z obchodu notebook za necelých 7 300 korun. O pár dní později zase využil nepozornosti obsluhy trafiky na vlakovém nádraží a odcizil z prodejny peněženku s hotovostí 7 400 korun, platebními kartami a osmnácti stíracími losy v hodnotě 200 korun,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Zloděj se pokoušel zaplatit jednou z odcizených platebních karet v nápojovém automatu v Ostravě, ale transakce nebyla úspěšná, protože karta už byla poškozeným zablokována. Protože se lup v trafice osvědčil, zkusil to o několik týdnů později znovu. A opět byl úspěšný. Využil chvilky, kdy si šel prodavač zapálit před budovu a nechal neuzamčenou trafiku pár minut bez dozoru.

„Tentokrát si odnesl peněženku se 3 tisíci a platebními kartami, ale také 39 výherních losů v různých hodnotách. Celková škoda, kterou na Hranicku napáchal, byla vyčíslena na necelých 33 tisíc korun,“ upřesnila.

Zloděj své teritorium rozšířil i do Havířova, kde den před svým zadržením vnikl do garáží. Z neuzamčeného vozu Audi ukradl peněženku s hotovostí, platebními kartami a doklady. Odnesl si i tři láhve alkoholu, motorový olej a auto kameru. V tomto případě se mu podařilo čtyřikrát použít platební karty a zaplatit s nimi zboží. Majiteli věcí tak způsobil škodu za více než 7 tisíc korun.

Protřelého a zkušeného recidivistu neodradil od krádeží ani nouzový stav a předchozí pobyt ve výkonu trestu, kde strávil více než dva roky za majetkovou trestnou činnost.

Vyšetřovatelé podali státnímu zástupci podnět k vazebnímu stíhání a soud jej akceptoval. „Obviněný byl eskortován do míst, které dobře zná, a kde bude čekat na verdikt o své budoucnosti,“ uzavřela policejní mluvčí.