K první krádeži došlo 25. března kolem páté hodiny odpoledne v prodejně Lidl v Lipníku. Muži z obchodu ukradli tři krabice čokolád různých značek s příchutí, které se jim podařilo pronést přes pokladnu bez placení. Využili totiž příchodu zákazníka a z prodejny utekli vstupními dveřmi.

Jejich osudný nájezd na diskont Lidl se odehrál 16. dubna.

„Dva zloději uložili kolem čtvrté hodiny odpoledne do tašek 108 čokolád, a ty opět pronesli přes pokladnu bez placení. Uhradili jen dvě minerální vody a sušenky," popsala krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Pracovník ostrahy ale okamžitě zareagoval a kontaktoval strážce zákona. Přestože se mladíkům podařilo utéct z obchodu a odjeli přistaveným vozem Ford Focus směrem na Přerov, před spravedlností daleko neutekli.

„Po cestě sice ještě stihli lup vyhodit z auta, krátce nato je ale zastavili policisté z přerovského dopravního inspektorátu, kteří zloděje předali svým kolegům z kriminálky," doplnila.

Jak vyšetřovatelé zjistili, byli muži za obdobné majetkové trestné činy v minulosti stíháni. Kradené čokolády se vrátily zpět na prodejnu.