Díky všímavosti jednoho z občanů totiž skončil čtyřlístek bezprostředně po činu v cele. Vyšetřovatelé teď zjišťují, jestli nemá parta na svém kontě i další delikty v regionu.

„Skupina čtyř mladíků ve věku od 20 do 26 let se vloupala do novinového stánku u nádraží v Hranicích. Podezřelého pohybu osob si ale všiml jeden z občanů, který ihned kontaktoval policii,“ informovala o případu přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle ní vnikli muži do trafiky tak, že rozlomili visací zámek s petlicí, který byl na dřevěném krytu u prodejního okénka stánku.

„Potom rozbili skleněnou výplň a dostali se dovnitř. Brali, co jim přišlo pod ruku. Alkohol, značkové cigarety i cukrovinky,“ popsala dále mluvčí.

Z místa pak zloději utekli směrem k nádraží a chtěli ujet vlakem do Hranic. Na nádraží je však zadržela policejní hlídka.

„Zloději skončili v cele a kradené věci se vrátily zpět do rukou majitelů,“ doplnila mluvčí.

Všichni čtyři pachatelé pocházejí ze Slovenska a policie teď zkoumá, zda se nepodíleli i na další trestné činnosti v regionu.

Muži byli obviněni z krádeže ve spolupachatelství a hrozí jim až dva roky vězení. Stíháni však budou na svobodě.

„Je také možné, že budou mít v souvislosti s touto trestnou činností zakázán pobyt v České republice,“ podotkla dále Sedláčková. Podle ní se vyšetřovatelé setkávají s pachateli slovenské národnosti v poslední době často.

Minulý týden zadrželi třeba dvaatřicetiletého muže ze Slovenska, který se vydával za vnuka čtyřiaosmdesátileté důchodkyně a pokoušel se ji v jejím přerovském bytě okrást. Na muže byl vydán dokonce evropský zatykač a po zásahu kriminalistů, kteří ho zadrželi v Lipníku nad Bečvou, skončil ve vazbě.

„Přerovsko a zejména Hranice jsou totiž na hlavní únikové trase pachatelů z celé republiky, a proto zde operují skupiny z různých měst v zemi a také ze Slovenska, “ vysvětlila mluvčí.