„Nebyl to žádný lakomec, protože návykovou látku poskytoval všem třem uživatelům zdarma, bez nároku na finanční odměnu. Stačilo mu, když si někdy společně, jak se říká, dali do nosu,“ přiblížila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Vyšetřovatele ale ani jeho dobrodiní neobměkčilo a sdělili mu obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Protože pachatel dosud nemá záznam v trestním rejstříku, je stíhán na svobodě.

Ze stejného deliktu obvinili vyšetřovatelé také dvaadvacetiletého mladíka z Lipníku nad Bečvou, který není pro kriminalisty žádným nováčkem. Policisté ho zadrželi minulou středu a provedli u něj domovní prohlídku, při které ale nebyly zadrženy žádné věci, jež by souvisely s trestnou činností.

„Muž od začátku loňského roku až do konce února prodával minimálně třem odběratelům pervitin v různém množství a za různé finanční částky. Noc po zadržení přečkal v cele a následujícího dne mu policejní komisař sdělil obvinění. I on je stíhán na svobodě,“ shrnula. Oběma obviněným hrozí až pětileté vězení.