„Po vyražení dveří kriminalisté oběma zadrženým přiložili pouta a byli eskortováni na oddělení k dalším úkonům. Mladá žena byla ještě téhož dne propuštěna,“ uvedla mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová. Muži sdělil vyšetřovatel obvinění z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Na základě příkazu soudce byla u něj provedena domovní prohlídka a policisté prohledali garáž. Zadržený uživatel s policisty spolupracoval a řekl jim, kde jsou v bytě návykové látky. Našli u něj přes 100 gramů marihuany a přesně nezjištěné malé množství pervitinu,“ dodala.

Řidič BMW cizí státní příslušnosti převážel v tašce na předním sedadle spolujezdce igelitový pytel s rostlinami konopí. U Bělotína jej zadrželi celníci a předali do rukou kriminalistů.
U Bělotína zastavili BMW s taškou plnou marihuany

Podle vyšetřovatelů muž distribuoval drogy především mezi uživatele na Hranicku, a to od ledna roku 2020 až do doby svého zadržení.

Za pervitin si nechal buď zaplatit nebo drogy poskytoval zdarma, a to většinou při společném užívání.

„Trestní rejstřík obviněného není bez poskvrny, ale je v něm už osm záznamů - mimo jiné i za trestnou činnost související s drogami. Pachatele stíháme na svobodě a hrozí mu trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let,“ uzavřela mluvčí Miluše Zajícová.