„Jeho zadržení nebylo věcí náhody. Kriminalisté ho měli už delší dobu v hledáčku a věděli, že i po propuštění z vězení dál pokračuje v distribuci drog. Zásoboval nejen uživatele na Hranicku, ale i na Vsetínsku a ve Valašském Meziříčí,“ shrnula přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podezřelý buď inkasoval za dodání pervitinu peníze, nebo požadoval různé protislužby. Některé zájemce obdarovával i zdarma.

„Spolu s mužem byli zadrženi také všichni jeho společníci, kteří byli po provedených úkonech propuštěni na svobodu,“ dodala.

Vizualizace možné podoby nábřeží Kropáčova v Hranicích
Novému nábřeží v Hranicích musely ustoupit stromy. Takto má vypadat

Kriminalisté nalezli při domovní prohlídce chemikálie, které by mohly souviset s výrobou pervitinu. „To ale potvrdí až odborné zkoumání. Na expertizu bylo zasláno i nepatrné množství nalezené sušené hmoty,“ řekla.

Podezřelý muž skončil v cele a policejní komisař mu sdělil obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„S ohledem na předchozí delikty mu hrozí až osmileté vězení. Soudce rozhodl na základě podnětu státního zástupce o jeho vzetí do vazby, kam byl vzápětí eskortován,“ uzavřela Miluše Zajícová.