Jedenačtyřicetiletý muž navštívil během uplynulých tří týdnů prodejnu oděvů a dva obchody s potravinami.

V každém vytasil nůž a s výhrůžkou, že prodavačkám ublíží, se od nich dožadoval peněz. Jednou si dokonce vynutil i klíče od trezoru.

„Z toho pak odcizil stravenky, účetní doklady a hotovost,“ doplnila mluvčí přerovské policie Irena Urbánková.

K dopadení muže pomohly policistů výpovědi svědků, jež ho i popsali. Za škodu, která dosáhla 21 tisíc korun, byl obviněn pro pokračující zločin loupeže a hrozí mu až deset let vězení.

Lupič, který se při vykrádání prodejen na Přerovsku částečně maskoval kšiltovkou, s sebou nosil nůž.

„V současné době už je ve vazbě,“ dodala Urbánková s tím, že v minulosti byl dotyčný odsouzen za majetkovou trestnou činnost.

Jiný recidivista vyloupil dvakrát po sobě prodejnu Jednota v Milenově. Pokaždé z ní odcizil alkohol a cigarety. Celková škoda dosáhla téměř 40 tisíc korun.

„Jednalo se o jedenatřice­tiletého muže z Ostravska, který to tam znal. Teď zjišťujeme, zda toho nemá na svědomí víc,“ řekl šéf hranických vyšetřovatelů Jaroslav Šulák.

Při prvotním výslechu se muž, který už byl v minulosti za krádeže na Hranicku souzen, přiznal jen ke krádežím v Milenově. Hrozí mu až dvouleté vězení a stíhán je na svobodě.

Lupič, který se při vykrádání prodejen na Přerovsku částečně maskoval kšiltovkou, s sebou nosil nůž. V jednom případě si vynutil i klíče od trezoru