Neznámá dodávka tmavé barvy srazila v neděli před polednem na silnici mezi Dřevohosticemi a Domaželicemi na Přerovsku čtyřiačtyřice­tiletého muže.

Zraněného pak osádka naložila do auta a pohodila v poli.

„Muž utrpěl zranění, která ho ohrožovala na životě. Dva neznámí pachatelé ho naložili do auta a odvezli do sousedního okresu Prostějov, kde ho mezi dvanáctou a sedmnáctou hodinou odpoledne vyložili v poli mezi obcemi Otinoves a Niva," popsal policejní mluvčí Josef Bednařík.

Muž se naštěstí probral a doplazil až k silnici, odkud si přivolal pomoc. Záchranka ho převezla do nemocnice.

„Zraněný utrpěl pohmožděniny a frakturu předloktí. Sanitka ho převezla do prostějovské nemocnice," upřesnil Jan Weinberg z krajské záchranné služby.

Policisté žádají v souvislosti s touto nehodou případné svědky, kteří zahlédli na silnici mezi Dřevohosticemi a Domaželicemi pohyb dodávkového vozidla se dvěma pachateli, nebo dění kolem zavazadlového prostoru či přímo v poli mezi obcemi Otinoves a Niva, aby urychleně kontaktovali policii.

Vozidlo bylo po střetu pravděpodobně poškozené. Svědci nehody se můžou obrátit na nejbližší obvodní oddělení policie, nebo kontaktovat linku 158.