Agresivní lupič vstoupil do místnosti a dožadoval se vydání krabičky cigaret. Když chtěl barman vytáhnout cigarety ze zásuvky, udeřil ho muž loktem do obličeje.

„Zasáhl ho tak, že mu tekla krev ze rtů a z nosu. Přitom držel v ruce nůž, který našel na barovém pultu. Vyhrožoval mu, že ho zabije a podřeže,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Přestože mu napadený řekl, že veškeré dění v restauraci nahrávají kameny, sebral lupič z odemčené zásuvky číšnický flek s téměř 11 tisíci korunami. Potom si ještě řekl o igelitový pytel, do kterého pak naházel na čtyři desítky krabiček cigaret různých značek za 2,7 tisíce korun.

„Barman se mu pokoušel vytáhnout z kapsy číšnický flek s penězi, muž ho ale udeřil pěstí do obličeje a srazil na podlahu. Lupič si nakonec vzal ze zásuvky i drobné v hodnotě asi 600 korun, a ty si nacpal do kapes. Při odchodu ještě řekl číšníkovi, že pokud zavolá policii, tak ho zabije,“ vylíčila dále Sedláčková.

Ze svého lupu se však pachatel neradoval příliš dlouho. Už za několik hodin poté ho totiž dopadli policisté.

„K zadržení došlo ve stejný den kolem půl šesté večer. Devětadvacetiletému muži vyšetřovatelé sdělili obvinění z loupeže a hrozí mu trest odnětí svobody od dvou do desíti let,“ uzavřela mluvčí.