„Lupič vnikl nejprve na pozemek rodinného domu, z něj po dřevěném schodišti přelezl na balkon a dostal se do bytu,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muž seniorku popadl za obě ruce, vytrhl jí z ruky mobilní telefon a srazil ji na zem.

Násilník se dožadoval vydání peněz s nebývalou agresivitou – seniorku vláčel po zemi z pokoje do pokoje, tloukl s ní o zem a nakonec ji popadl pod krkem a začal dusit.

„Opakoval, že chce peníze, a když mu je odmítla vydat, vyhrožoval, že si pozve kamaráda, a ten ji k tomu donutí,“ řekla mluvčí.

Důchodkyně byla přesto neoblomná a hotovost mu nedala.

„Oběť násilného přepadení utrpěla pohmožděniny, které si vyžádají dobu léčení deset dní,“ přiblížila rozsah poranění mluvčí. Pachatel nakonec ženu dotáhl po schodech ke vstupním dveřím, kde si odemknul zasunutým klíčem a při odchodu za sebou zamknul.

„Utekl pryč s klíčem i mobilním telefonem,“ doplnila Zajícová.

Po agresivním lupiči kriminalisté nepátrali dlouho. Díky všímavosti svědků byl rychle zadržen a skončil v cele. „Třiačtyřiceti­letého muže jsme obvinili z porušování domovní svobody a loupeže. Hrozí mu až deset let vězení,“ uzavřela Zajícová.