Registrační značku se dvěma plastovými rámečky, papírovou sluneční clonu, poškozené přední a zadní sklo, kompletní sedačku a autorádio dobrovolně předal policistům ve čtvrtek devatenáctiletý mladík, který byl v době od 15. do 23. července hlavním iniciátorem vykrádání uzamčených a zaparkovaných škodovek v Přerově.

„Mladík spolu se sedmnáctiletou dívkou při vloupání do aut používali stejný scénář. Zatímco nezletilá dívka hlídala na parkovišti, devatenáctiletý muž po odstranění těsnící gumy vyháčkoval drátem dveře u řidiče,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Sedláčková.
První vloupání od této dvojice zaznamenal od 15. do 19. července majitel osobního vozidla Škoda 105, který zjistil, že těsnící guma předních dveřích u řidiče je mimo lištu a vozidlo je otevřené. V autě byl demontován plastový kryt pod volantem a byla poškozena palubní deska vozu. Majiteli se však z auta nic neztratilo. Jak uvedla přerovská policejní mluvčí, zloději se zřejmě nepodařilo auto nastartovat a proto odešel. Majitel auta škoda stanovil ve výši šest tisíc korun.

V noci z 22. na 23. července se zloději stejným způsobem vloupali do dalšího auta, které bylo zaparkované na ulici Interbrigadistů v Přerově.
„Z auta si zloději odnesli pětilitrový opletený demižon, sluneční clonu na čelní sklo a ruční svítilnu na baterie v celkové hodnotě devět set korun,“ sdělila Michaela Sedláčková. Škodu na vypáčeném autě jeho majitelka vyčíslila na tisíc korun.

V pondělí 23. července nahlásil majitel Škody 120 na policii, že mu bylo ukradeno auto z ulice Budovatelů v Přerově. „Policisté zjistili, že 18. července zloději po vypáčení a projížďce ukradeným autem vozidlo ještě s jedním dvacetiletým mladíkem důkladně rozebrali a kostru s motorem a koly prodali do přerovských sběrných surovin za 2600 korun,“ informovala Michaela Sedláčková. Jak uvedla, pomocníkům, kteří jim pomohli s odtlačením součástek do sběru, zloději tvrdili, že vůz dostali od kamaráda.

Ve čtvrtek, kdy zloděj dobrovolně odevzdal ukradené věci, policisté rovněž zjistili, že devatenáctiletý mladík není vlastníkem řidičského oprávnění a do prosince roku 2008 má od Okresního soudu v Přerově uložen zákaz řízení. Za tyto činy může jít do vězení až na dva roky.