Nejen, že se slibovaných sexuálních hrátek nedočkal, ale draze za ně zaplatil. Přímo v bytě ho totiž přepadli lupiči.

Muž si vyrazil užívat do Hranic v pátek odpoledne. Místo chvilek vášně ho ale čekalo nepříjemné překvapení.

„Když vycházel z koupelny, zastoupil mu nečekaně cestu muž, který se v bytě objevil spolu s další ženou. V ruce držel nůž a mával s ním před obličejem poškozeného,“ vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Lupiči se podařilo získat s pomocí výhrůžek osobní věci poškozeného. Pachatelé mu slíbili, že se mu nic nestane, pokud je bude poslouchat.

„Ozbrojený lupič si vzal jeho tašku, která ležela na posteli, a ukradl z ní 8 100 korun. Přinutil navíc poškozeného, aby si z krku odepnul dva zlaté řetízky v hodnotě 15 tisíc,“ doplnila mluvčí.

Muž měl v tašce i osobní doklady a platební kartu bez PIN kódu. Musel navíc ukázat i obsah kapes, takže se pachateli podařilo získat i klíče od auta, kterým do Hranic přijel. Sebral mu i mobilní telefon.

„Trojici podezřelých to ale stále bylo málo. Poškozeného donutili, aby v doprovodu obou žen vybral ze své platební karty další hotovost. Při cestě k bankomatu se podařilo oloupenému a vystresovanému muži ženám uprchnout a celou událost oznámil na místním oddělení policie,“ řekla Miluše Zajícová.

Lupiče záhy chytili

Kriminalisté ještě téhož dne zadrželi podezřelou ženu, která měla nabízet sexuální služby.

O den později pak byli dopadeni i její dva komplici. Mezi nimi i čtyřiadvacetiletý mladík.

Podezřelý při zatýkání nespolupracoval a nereagoval ani na výzvy - policisté proti němu tedy museli použít donucovací prostředky. Při zadržení u něho byl nalezen nůž.

Všichni tři aktéři přepadení byli obviněni z loupeže ve spolupachatelství, za což jim hrozí až desetileté vězení.

Čtyřiadvacetiletý mladík, který se už v minulosti dopustil majetkové a násilné trestné činnosti, skončil ve vazbě. Trestní stíhání obou žen probíhá na svobodě.

„Část odcizených věcí se poškozenému vrátila, stejně jako hotovost, která byla nalezena u obviněných,“ uzavřela.