Podvodník nasliboval lidem provedení stavebních prací, avšak po převzetí zálohy na zakoupení materiálu se po falešném zhotoviteli zakázky slehla zem.

Na případy okradených důchodců upozornil jako první Přerovský deník. První poškozenou byla starší žena z Přerova, která muži za zhotovení sádrokartonářských prací zaplatila zálohu tři tisíce korun.

Podle jejích slov ji falešný řemeslník nalákal svým profesionálním vystupováním. V bytě důchodkyně si dokonce vše vyměřil a tvářil se, že se připravuje na zahájení stavby.

V momentě, kdy se ale mělo s prací začít, se vypařil. Nereagoval na telefony ani na sms zprávy. Stejný postup zvolil podvodník i ve druhém případě, o kterém Přerovský deník informoval.

Tentokrát se jeho obětí stali starší manželé z Přerovska, kteří se obrátili na redakci novin s prosbou o pomoc. S podvodníkem uzavřeli smlouvu na opravu chodníku a zaplatili mu zálohu na materiál ve výši 40 tisíc korun a dalších 10 tisíc jako zálohu za mzdu.

Ani oni se však provedení díla nedočkali. „Práci sice muž zahájil, ale nedokončil. Když jsme se ho rozhodli vyhledat, uvedl čtyři adresy a ani jedna nebyla pravá,“ stěžovala si už dříve redakci další oklamaná žena z Přerovska.

„Policie tento týden zahájila úkony trestního řízení proti čtyřicetiletému muži z Přerovska, který v několika případech podvodným způsobem vylákal z lidí peníze na údajné provedení stavebních prací,“ informovala o zahájení vyšetřování přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov muž vždy převzal od lidí finanční zálohu na zakoupení materiálu. Peníze ale poškození nikdy neviděli. Policie podle jejích slov touto cestou žádá další podvedené, kteří falešnému řemeslníkovi naletěli na lep, aby se přihlásili na nejbližší služebnu nebo kontaktovali linku 158.

„Je velmi pravděpodobné, že počet oklamaných není konečný,“ vysvětlila policejní mluvčí Sedláčková.

Vyšetřovatelé v této souvislosti už vyslechli několik svědků a také poškozené důchodce, kteří kvůli falešnému řemeslníkovi přišli o své úspory.