Policisté měli v plánu po deváté hodině večer navštívit celkem čtyři provozovny v Hranicích a jednu v Potštátě. Preventivní akce zjistila, že většina hranických hospod je však v úterý večer prázdná.

Jako první zamířili policisté a strážníci do baru v Radniční ulici. Kromě barmana se však uvnitř nenacházel nikdo. Ani v Infernu na Masarykově náměstí neodhalili opilé mladistvé.

„Vidím, že tu máte plno. O víkendu to je asi lepší, co?“ ptal se obsluhy jeden z policistů. Číšník mu to potvrdil. Zatímco v pátek a sobotu bývají podniky plné, ve všedních dnech si návštěvníci mohou volná místa u stolů vybírat ve velkém.Policejní zátah neodhalil žádné opilé děti

Lidé přijímali kontrolu s pobavením

O něco více zákazníků sedělo v restauraci Archa o dvě poschodí výše. Žádné dítě se ale mezi nimi nenašlo. Posledním hranickým podnikem na policejním seznamu byla loni nově otevřená herna Metro. Policisté zde zkontrolovali věk podle občanských průkazů jen několika málo lidem. Pro ostatní, kteří do Metra zavítali, byli spíše pobavením.

„Tady se klidně podívejte,“ vybízel policisty zjevně plnoletý mladík k prohlídce jeho občanky, čímž pobavil všechny u jeho stolu.

I na třídě 1. máje před restaurací Monika se policejní komando stalo terčem úšklebků podnapilých osob.

„To už dneska asi autem nepojedu,“ vykřikoval muž, když spatřil sedm mužů v uniformě.

Na závěr prověřili Katownu

V rámci policejního zátahu se policisté dohodli, že zkusí mladistvé nachytat ještě v restauraci Katowna a až poté zamíří, už bez městských strážníků, na Potštát. Ani Katowna se ale velkým počtem návštěvníků pochlubit nemohla. Policisté se přesvědčili, že ani v horním patře nikdo nesedí a obsluhující personál je ujistil, že nezletilým nenalévá.

„Tuto akci uspořádala Policie České republiky. Kurátoři z Hranic se podobných událostí zúčastňují pravidelně a téměř vždy se podaří odhalit někoho, kdo požil alkohol,“ uvedla Martina Škapová, sociální pracovnice, která se akce zúčastnila.

Mladí lidé si zřejmě dávají na alkohol pozor. Policisté totiž neodhalili nikoho, kdo by jej požil, aniž by k tomu měl dostatečný věk. V preventivních akcích hodlají pokračovat také strážníci městské policie. Ti podnikají drobné zátahy pravidelně, a to především v pátek a v sobotu večer, v době letních prázdnin i během dalších dnů.