Dvacetiletý mladík z okresu Vyškov z dosud neznámých příčin zaútočil nožem na třicetiletého muže z Kyjova a několikrát ho bodl do břicha, hrudníku a dolních končetin.

Záchranka převezla zraněného v kritickém stavu do přerovské nemocnice. Kriminalisté nyní zjišťují, jak k celému incidentu došlo.

„Mladík zaútočil na muže po předchozí hádce, která se mezi oběma aktéry strhla ve čtvrt na čtyři ráno. Mladší z obou mužů vytáhl na svou oběť vystřelovací nůž a nejprve napadeného pořezal na lýtku. To mu však nestačilo a pokračoval v útoku dál. Pobodal ho na břiše, hrudníku a na levém boku,“ popsal Oldřich Bereza z okresního policejního ředitelství v Přerově.

Podle jeho slov ohrožovala mnohočetná poranění muže bezprostředně na životě, takže se ihned po převozu do přerovské nemocnice podrobil náročné operaci.

„Zraněný prodělal operaci dutiny břišní a levé poloviny hrudníku. Krvácení lékaři zvládli. Pacienta nyní udržují v umělém spánku na oddělení ARO. Jeho stav je nadále vážný a odpovídá těžkému kombinovanému poranění hrudníku, břicha a levé ledviny,“ shrnul primář chirurgického oddělení přerovské nemocnice Adolf Gryga.

Policisté už agresivního útočníka dopadli a komisař nyní zahájil trestní stíhání. „Muž je podezřelý ze dvou trestných činů – ublížení na zdraví a výtržnictví. S ohledem na vážné zdravotní následky zraněného mu hrozí až osm let za mřížemi,“ upřesnil Oldřich Bereza z policejního ředitelství.

Vyšetřovatel zatím podle jeho slov nepodal návrh na vzetí útočníka do vazby. „Okolnosti celého případu jsou i nadále v šetření,“ uzavřel Bereza.