Díky její spolupráci s policií však skončil ve vazbě. „Zatelefonoval ženě z Prostějova a představil se jako její vnuk. Tvrdil, že potřebuje osmdesát tisíc korun na koupi auta. Následujícího dne pak seniorku znovu kontaktoval a ptal se, jestli pro něj má slíbené peníze. Původně požadovaná částka se nakonec z osmdesáti vyšplhala na sto tisíc,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Aby seniorka nezjistila, že o jejího vnuka ve skutečnosti nejde, namluvil jí často používanou lež.

„Důchodkyni jako její vnuk tvrdil, že pro finanční obnos pošle svého kamaráda. Přitom si pro něj jel sám. Žena ho vpustila do chodby s tím, že má vyjet za ní nahoru do třetího patra, kde bydlí,“ informovala Sedláčková.

Muž zaklepal na dveře od bytu, ale než mu žena stačila peníze předat, lekl se a z místa utekl. „Venku před domem pak nastoupil do osobního vozu ford a snažil se rychle ujet. Díky dobré spolupráci s občany jsme však podezřelého rychle našli. Auto pronásledovaly hlídky z Přerova, Lipníku nad Bečvou, dopravní policisté i kriminalisté,“ shrnula mluvčí.

Muže nakonec zadrželi v Lipníku nad Bečvou a převezli zpět do Přerova, kde skončil v policejní cele. U výslechu se vyšetřovatelům představoval pod smyšleným jménem a dokonce jim předložil doklad občana České republiky.

Až později výpověď změnil a přiznal, že je slovenské národnosti. Při prokazování totožnosti však znovu fabuloval a uváděl smyšlené slovenské jméno. „Vyšetřovatelé nakonec zjistili, že pachatel pochází ze Slovenska a utíká před policií,“ doplnila dále mluvčí.

Muže nakonec obvinili za podvod ve stadiu pokusu a přerovský soud ve čtvrtek rozhodoval o jeho vzetí do vazby. „U výslechu pachatel uvedl, že je závislý na tvrdých drogách,“ uzavřela mluvčí Sedláčková.

Dvaatřicetiletý muž má za sebou bohatou kriminální minulost. Až celé vyšetřování skončí, předají ho policisté slovenským kolegům.